MAKSIMALNA SRBIJA Duci, Novak, pa dubl, neka se spremi Rusija!

Rafter smatra je Nole uz Rafu najbolji u istoriji tenisa (FOTO: Jaimi Chisholm/Getty Images)

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale prvog ATP Dejvis kupa pobedom nad Kanadom, a ključni poen osvojio je Novak Đoković.

Duel je otvorio meč Lajović – Ože-Alijasim, koji je naš teniser neočekivano lako dobio. Drugi reket Srbije je bio fenomenalan, nije dozvolio mladom rivalu nijedan brejk. Dobio je u dva seta (6:4, 6:2). Sve vreme je kontrolisao igru i rezultat, i doneo priliku Đokoviću da već posle dva singla reši pitanje pobednika.

Novak je upravo to i uradio – teže nego što je očekivano.

Za to je naravno zaslužan sjajni Denis Šapovalov, koji je odigrao najbolji meč protiv Đokovića u karijeri. Ipak, nije bilo dovoljno za pobedu (4:6, 6:1, 7:6). Ovo im je bio peti susret.

Šapovalov je uspeo da uzme tek drugi set u karijeri našem teniseru, ali to nije bilo dovoljno za pobedu. Iako je prvi set pripao Kanađaninu, u drugom je Đoković najavio preokret, a treći je bio najneizvesniji – trajao je 71 minut!

Drugi teniser sveta je servirao za pobedu pri rezultatu 5:4, ali je Šapovalov vratio brejk, pa se otišlo u taj-brejk. Tamo ipak nije bilo dileme, jer je Novak poveo 5:0 i odveo Srbiju u polufinale.

Da ugođaj bude potpun, pobrinuli su se Viktor Troicki i Nikola Čačić, koji su za manje od sata igre savladali Polanskog i Šamasdina (6:3, 6:2).

U polufinalu “orlove” čeka selekcija Rusije. Ima će naša reprezentacija priliku da se revanšira za poraz u Dejvis kupu na kraju prošle sezone.

Ipak, Rusi će sada biti jači za Danila Medvedeva, koji igra umesto Andreja Rubljova.

Đoković o Kirjosu: Nije mi smetalo što je navijao za Francusku

OBAVEZNO POGLEDAJTE Partizan – Virtus 99:81 | Ovacije za Đorđevića, atmosfera, izjave Volden, Jaramaz i Marković