Tavamba i Ožegović su vesnici proleća: Partizan srušio Jang Bojs za podvig decenije!

Čekanju je kraj! Partizan je uspeo i posle 13 godina igraće na proleće u nekom evropskom takmičenju! Hrabri fudbaleri Miroslava Đukića istrajali su u svojim namerama i zabeležili drugu uzastopnu pobedu u Ligi Evrope i time obezbedili plasman među 32 najbolja tima tog takmičenja.

A kako je samo sve crno delovalo posle poraza od Dinamo Kijeva na ovom istom stadionu, kada su protraćili prednost od 2:0. Sada je sve stiglo na naplatu i golovima Leandrea Tavambe i Ognjena Ožegovića, Partizan je po drugi put u ovom veku uspeo da ostvari pravi podvig.

Crno-beli su odlično počeli meč. Imali su veći posed lopte i pokazivali veću nameru da stignu do ranog pogotka. Vulićević je već posle desetak minuta napravio odličan prodor i probao da u petercu uposli Ožegovića, ali golman gostiju Fon Balmos bio na mestu. Ali samo dva minuta kasnije, Partizan stiže do vođstva. Janković je uputio teledirigovani centaršut iz slobodnog udarca, a Tavamba je bio najviši u šesnaestercu gostiju i zatresao mrežu na oduševljenje navijača.

Zagrmelo je tada Topčidersko brdo, a crno-beli su naslućivali koliko dobro bi ovo veče moglo da bude. Držali su dobar ritam meča, imali inicijativu u tih dvadesetak minuta igre, ali se onda sve pravo niotkuda promenilo.

Posle kornera sa desne strane, domaći igrači katastrofalno reaguju u šesnaestercu i lopta olako stiže do usamljenog Ngameleua koji nije imao mnogo problema da savlada Stojkovića. Od tada Švajcarci preuzimaju inicijativu.

Crno-beli se nisu dobro snašli posle olako primljenog gola, izgubili su momentum i Jang Bojs je pokušavao to da iskoristi. Imali su gosti više lopte u nogama, imali su i prilike, dok Partizan nikako nije uspevao da pronađe ritam.

U drugo poluvreme se ušlo u sličnom ritmu u kojem je prvo bilo završeno. Ali to nije dugo trajalo. Usledio je novi gol Partizana, i to kakav! Marko Janković je osvojio loptu uz aut linije, negde blizu polovine terena. Majstorska finta je izbacila dvojicu njegovih čuvara i otvorila prostor za opasan napad, Tavamba je potom poslao izuzetno odmeren pas kroz čitav šesnaesterac, odakle Pantić pronalazi Ožegovića, a ovaj glavom loptu šalje u rašlje gola Jang Bojsa! Gol, 2:1! Stadion je ponovo u delirijumu, buka i ovaj put dostiže maksimum, a Ožegović skida dres i trči pravo ka južnoj tribini!

Ušlo se potom u prilično haotičan period igre. Crno-beli nisu uspevali da smire igru, pa je Jang Bojs često dolazio do inicijative i dobrih prilika. Jednu naročito dobru nije iskoristio Ngamaleu, da bi samo par minuta kasnije Tavamba na drugoj strani napravio dar-mar. Predriblao je tada Tavamba dvojicu igrača na ivici šesnaesterca, stvorio sebi izvanrednu priliku ali je na kraju praktično dodao loptu golmanu Fon Balmosu.

Partizan je branio prednost, bacali su se pred igrače Jang Bojsa, činili sve što mogu da lopta nikako ne uđe u gol Stojkovića i na kraju su izdržali! Partizan će i na proleće igrati u Evropi!