Taunzend ‚‚upucao” Građane: Kakav gol za prepričavanje! (VIDEO)

Taunzend
(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Kakav pogodak je postigao Andros Taunzend! I to protiv šampiona u njegovom domu. Svi u Mančester Sitiju su ostali bez teksta na savršeni pogodak igrača Kristal Palasa!

Igrao se 36. minut na meču između Građana i Staklara, rezultat je bio 1:1, a onda je fudbaler Palasa rešio da se sve to zaboravi u trenutku. Imali su gosti slobodan udarac sa leve strane, ali se odbrana Sitija lako odbranila.

U PREMIJER LIGI SE BLIŽI BOKSING DEJ!

Usledilo je izbacivanje lopte iz šesnaesterca, ali pravo na levicu Taunzendu! Englez je to maksimalno iskoristio i raspalio po lopti iz voleja i poslao pravi projektil u rašlje Sitijevog gola. Nije Ederson mogao ni da pomisli da odbrani ovaj perfektno precizni udarac i Palas je tako stigao do preokreta na meču.

Taunzend je ovim pogotkom definitivno ušao u konkurenciju za gol sezone u Premijer ligi, a niko na stadionu Etihad nije očekivao ovakav preokret u prvom poluvremenu nakon što je Ilkaj Gundogan doveo Građane u vođstvo.