Taktički “savršen odgovor” na Večiti derbi, Gobeljićev projektil i Simić golgeter

Crvena zvezda Liga šampiona
Fudbal UEFA Champions League Play-Off season 2018-2019 Red Bull Salzburg v Crvena Zvezda head coach Vladan Milojevic Salzburg, 29.08.2018. foto: Starsportphoto ©

Uprkos padu koncentracije u završnici duela sa Napretkom u Kruševcu, fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su ubedljiv trijumf (0:3) u zaostalom meču 5. kola Super lige Srbije i tako novom pobedom „odgovorili“ na lošu igru u 158. Večitom derbiju protiv Partizana u Humskoj.

Aktuelni srpski šampion i učesnik ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona bio je dominantniji tim u prvom poluvremenu, „kontrolisao je ono što je hteo“, kako je rekao VladanMilojević posle okršaja, i praktično u tom delu meča obezbedio osmu pobedu u sezoni i +5 u odnosu na drugoplasirani Partizan.

NOVI EVROGOL PODKAST JE TU! O DERBIJU, SRBIJI I SELEKTORU, PRIJOVIĆU U PREMIJER LIGI I MNOGIM DRUGIM TEMAMA!

Utakmica protiv Čarapana ostaće upamćena najviše po spektakularnom pogotku Marka Gobeljića u 16. minutu, kao i po tome što je Veljko Simić ponovo na „golgeterski način“ iskoristio ukazano poverenje stručnog štaba pošto je samo četiri minuta kasnije proslavio svoj četvrti gol u sezoni, povisio na 0:2 i tako svojim saigračima znatno olakšao posao.

Istorijat odnosa Murinja i Pogbe: Kada je posađeno seme sukoba?

Strateg Napretka Milorad Kosanović isključen je na poluvremenu zbog prigovora arbitrima, pa se na osnovu velikog kapitala iz prvog dela utakmice činilo da će gosti bez velikih problema odraditi posao do isteka 90. minuta.

Međutim, Kruševljani su imali veliku želju da stignu do pogotka i nešto uzbudljivije završnice. Iskoristili su nešto „defanzivniju Zvezdu“, zaređali nekoliko odličnih prilika, uključujući onu prečku Nikole Eskića, ali ipak nisu uspeli da savladaju Milana Borjana.

Posle niza šansi domaćina klub sa Marakane, koji naredne srede gostuje Pari Sen Žermenu na Parku prinčeva u okviru drugog kola Lige šampiona, rešio je da otkloni dilemu o pobedi, a za to se potrudio Milan Jevtović maestralnim potezom u 88. minutu.

Veliki derbi u Premijer ligi: Čelsi – Liverpul!

Tako su fudbaleri Crvene zvezde prepoznali važnost duela sa Napretkom posle neočekivano lošeg nastupa u meču protiv Partizana, ali i svega što se dešavalo prethodnih nekoliko dana kada je u pitanju izjednačujući gol Ričmonda Boaćija, jedan od najkontroverznijih u istoriji večitih derbija.

Taktički, Zvezda je odigrala skoro idealno. Odmah nakon Gobeljićevog projektila, koji bi mogao da uđe u uži izbor za najlepši gol u sezoni, slomili su rivala novim pogotkom i tako crveno-beloj porodici poručili da će ono što su gledali u Humskoj ostati samo „kratkotrajni proizvod“ napornog, ali istorijskog perioda, kao i teške utakmice protiv Napolija.