TADIĆ NASTAVIO DA REŠETA Gol koji je postigao ne viđa se često!

Tadić nema dilemu kad su "velike" utakmice u pitanju (FOTO: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Naš fudbaler Dušan Tadić nastavio je sa fenomenalnim igrama. Reprezentativac Srbije je postigao novi gol za Ajaks.

Ipak, pogodak koji je dao u susretu sa Herevnevom u prvenstvu Holandije se ne viđa često.

Naime, slobodan udarac je sa 16 metara izveo Huntelar. Prilikom udarca lopta je Tadića pogodila u leđa i završila u golu gostiju.

Ekipa iz Amsterdama je vodila sa 2:1 posle prvih 45 minuta, a drugi gol za “kopljanike” postigao je Nikolas Taljafiko.

Tadiću je ovo bio peti pogodak u šampionatu na isto toliko utakmica, a uspeo je da upiše i četiri asistencije.

Nema šta, Dušan kapitenski vodi Ajaks ka novoj tituli i za sada deli prvo mesto liste najboljih strelaca sa Idrisijem iz AZ Alkmara.

U nastavku susreta domaćin je postigao još dva gola. Treći je bio delo Šursa kome je asistirao upravo Tadić, dok je četvrti postigao Taljafiko, koji se drugi put na ovoj utakmici upisao u strelce.

Posle trijumfa Ajaks je ostao na prvoj poziciji sa 13 bodova, dok je Herenven na 12. mestu sa šest bodova.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): AFC Wimbledon, Premier league, srpski fudbal i ponešto o Gajdobri