Tadić i Ajaks penalima odlepršali Rodama: Penal serijom preko drugoligaša! (VIDEO)

(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Šta bi Ajaks bez Dušana Tadića? Holandski velikan se u osmini finala Kupa Holandije ozbiljno mučio, bio na pragu šokantnog poraza, ali su na kraju ipak uspeli da prebrode prepreku.

Ekipa Ajaksa je na gostovanju Rodi JC imali brojne probleme i uprkos velikoj inicijativi tokom najvećeg dela meča, nisu uspeli da slave u regularnom periodu igre. I ovoga puta je ključnu ulogu u prolazu Kopljanika među osam najboljih imao Dušan Tadić.

Reprezentativac Srbije bio je jedini strelac za Ajaks u regularnom delu meča i to sa penala. Igrao se 13. minut kada su gosti iz Amsterdama dobili jedanaesterac, a ‚‚desetka” Ajaksa i Srbije je bio precizan sa bele tačke.

ŠTA MOGU TADIĆ I EKIPA PROTIV REAL MADRIDA?

Ipak, brz i lak pogodak nije dodatno olakšao posao nekadašnjem evropskom šampionu i Roda je uzvratila. Nisu hteli momci u žuto-crnom da odstupe i u 36. minutu i oni dolaze do jedanaesterca. Mičel Paulsen je bio siguran i holandski drugoligaš je imao egal.

Do kraja meča je Ajaks činio sve što je mogao, napadali su sa svih strana, a u igru su ušli i Kasper Dolberg i Matijs De Liht. No, ništa nije pomoglo i posle 120 minuta se pristupilo izvođenju penal serije.

U tim momentima znalo se ko prvi preuzima rizik na sebe. Dušan Tadić otvara penal seriju još jednim preciznim udarcem, a posle dva neuspela pokušaja igrača Rode, Klas Jan Huntelar je povisio na 2:0 (u Kupu Holandije je i dalje na snazi ABBA sistem izvođenja jedanaesteraca, kao u teniskom taj-brejku, za razliku od uobičajenog ABAB sistema).

KO OSVAJA EREDIVIZIJU?

Upravo je De Liht imao priliku da povisi na gotovo nedostižnih 3:0, ali je šutirao pored gola. Onda je internacionalac Bosne i Hercegovine i bivši fudbaler Rada Ognjen Gnjatić bio precizan za Rodu, kao i Nils Ferburh, ali su usledili sigurni izvođači Dolberg i Dejli Blind i navijači Ajaksa su mogli da odahnu.

U ostalim mečevima odigranim u sredu uveče, u četvrtfinale holandskog kupa su prošli i Herenven i Fortuna Sitard, nakon pobeda nad Odinom i Kamburom.