Na Svetskom prvenstvu u Egiptu na snazi je borba za narednu rundu.

Rukometaši Norveške trijumfom nad Islandom u drugoj rundi rezultatom 35:33 sve su bliži četvrtfinalu. Nakon prvog poluvremena i 18:18, Norvežani su bili agresivniji nakon pauze, te brzo stigli do +3. Island u tom trenutku nije imao pravo rešenje za sjajne šutere, dok sa druge strane, ni napad nije funkcionisao, pa je sve išlo u smeru laganog trijumfa Norvežana.

Brzo je prednost iznosila i pet golova, 31:26, ali za Islanđane nije bio kraj, već su na sedam minuta do kraja uhvatili rezultatski priključak i obezbedili neizvestan finiš. Ipak, Norvežani se nisu kockali, te su obezebdili pobedu rezultatom 35:33.

Egipat je iznenadio Sloveniju i remizirao, 25:25. nakon što su Slovenci odlično otovrili duel, i na poluvremenu imali 12:8, delovalo je da je domaćin potpuno nadigran. Na startu drugog dela, prednost za Sloveniju je rasla, a onda je usledio odgovor Egipta. Serijom od 4:0, domaćin je učinio utakmicu veoma zanimljivom, a onda je usledio i preokret, 17:16. Imao je Egipat i dva gola prednosti, ali su Slovenci u završnici izvukli remi, 25:25.

Međutim, remi nije išao na ruku Sloveniji, te su ostali bez četvrtfinala, dok je domaćin šampionata ostao u igri.

Šveđani su čak i previše lako savladali Ruski sastav. Veliku razliku su Skandinavci napravili u prvom poluvremenu, koje su okončali pri rezultatu 17:8, pa je bilo evidentno da je pitanje pobednika rešeno. Rusi su pak u nastavku bili konkurentniji, ali nisu izbbegli ubedljiv poraz, 34:20.

Portugal je na ovom šampionatu mnogim ekipama pomrsio račune, što nije bio slučaj i sa Francuzima. Bolje otvaranje meča i brzih +3, odlučila su dalji tok utakmice. Najbliže što je Portugal uspeo da priđe bilo je pri rezultatu 12:13 i do kraja utakmice nisu imali priliku da ublaže poraz. Francuzi su nametnuli svoj ritam i na poluvremenu vodili sa 16:12, da bi u nastavku prednost u jednom momentu iznosila i sedam golova. Na kraju 32:23 za jednu od najboljih ekipa sveta, Francusku.

Severna Makedonija porazom završila učešće, ali uz još jedan rekord Lazarova

OBAVEZNO POGLEDAJTE: KAŠALJ NA NERVNOJ BAZI | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #39