SVAKA ČAST, MAJSTORE: Kecmanović stigao do prvog ATP finala

Miomir Kecmanović-buenos ajres-atp-cetvrtfinale
Kecmanović je stigao do četvrtfinala (Photo: Michael Reaves/Getty Images)

Naš teniser Miomir Kecmanović plasirao se u prvo finale u karijeri, pošto je u Antaliji pobedio Džordana Tompsona sa 6:7(5), 7:6(5), 7:6(1).

Sjajan meč odigrali su Srbin i Australijanac. Zanimljivo je to da na ovom susretu nije viđen nijedan brejk.

Prvi set je bio potpuno izjednačen. Teniseri su bili i više nego sigurni na svoj servis, pošto nije viđena nijedna brejk prilika.

Ušlo se u taj-brejk u kome je više koncentracije u ključnim momentima imao Tompson (45. na ATP listi) i rešio ga u svoju korist.

No, stvari na terenu su se malo promenile u drugom segmentu meča. Prve brejk šanse viđene su u šestom gemu drugog seta. Imao ih je dve Kecmanović (82. teniser sveta), ali se izvukao Tompson.

Ponovo se ušlo u taj-brejk, ali ovaj put uloge su se zamenile, pa je Miomir uspeo da izjednači.

A onda odlučujući treći set. I pogađajte ponovo taj-brejk. Ovaj put Kecmanović je rivalu dozvolio samo jedan poen, pa se posle dva sata i 50 minuta igre domogao prvog finala u karijeri.

Protivnik u borbu za pehar biće mu Italijan Lorenco Sonego – Pablo Karenjo-Busta.