Surovi Siti sravnio Sautempton, Plavci ponovo pobedili Palas

Mančester Siti
(Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Nedeljni program Premijer lige doneo je mečeve dva tima koja pretenduju na titulu prvaka Engleske, a i Mančester Siti i Čelsi uspeli su da upišu nove pobede i zadrže prve dve pozicije na tabeli.

Mančester Siti je bio naročito surov, čime su pokazali zbog čega mnogi smatraju da su ove sezone čak i bolji nego prethodne. Tada su uspeli da stignu do 100 bodova na putu ka tituli, a od početka ove su ispustili samo četiri bodova, remijima protiv Vulverhemptona i Liverpula.

Gvardiola nije rotirao, Mančester Siti nije brinuo

Meč protiv Sautemptona je i pre početka meča za mnoge navijače bio rešen. Sveci se muče sa postizanjem golova, a Mark Hjuz baš i ne uspeva da reši taj problem. Mančester Siti, sa druge strane, nipošto nema takvih problema, što su pokazali i ovog puta.

Pep Gvardiola je izabrao praktično najjači sastav i to je vrlo brzo počelo da se isplaćuje. Vesli Het je postigao autogol posle šest minuta, da bi se Serhio Aguero, David Silva i Rahim Sterling upisali u strelce do poluvremena. Jedino je Dani Ings u tom periodu uspeo da savlada Edersona i to sa penala, pa je na poluvremenu bilo 4:1.

JOKANOVIĆEV FULAM GOSTUJE HADERSFILDU!

Ipak, Gvardiola pomalo iznenađujuće nije odlučio da već na poluvremenu napravi neku izmenu i odmori ključne igrače pred nastup u Ligi šampiona. Građane narednog vikenda očekuje i meč protiv gradskog rivala Junajteda, a Vensan Kompani i mlađani Fil Foden su svoju priliku dobili tek oko 70. minuta kada je rezultat već bio 5:1.

Strelac tog gola bio je ponovo Sterling, dok je u samom finišu meča Liroj Sane dovršio posao i postavio rezultat na konačnih 6:1. Bio je ovo novi ubedljivi poraz Marka Hjuza od Pepa Gvardiole.

Kao menadžer Stouka je već imao poraz 4:0, dok je pre godinu na klupi istog tima takođe na Etihadu pretrpeo debakl 7:2. To je već 17 golova na tri gostovanja Gvardiolinom Sitiju…

Taunzend probudio Čelsi, Morata ponovo trese mreže

(Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Čelsi je u prvom poluvremenu protiv Kristal Palasa imao 77 odsto poseda lopte. Imali su 385 tačnih dodavanja, tačno 302 više od protivnika. Imali su sedam šuteva ka golu Vejna Henesija, a rezultatsku prednost su stekli iz zapravo jedinog udarca u okvir gola.

Bio je to udarac Alvara Morate u 32. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Komšije sa Selhurst parka su dobro negirale prostor Plavcima disciplinovanom defanzivnom igrom, a u drugom delu čak uspevaju da stignu i do izjednačenja.

David Luiz je sporo reagovao na utrčavanje Androsa Taunzenda koji sa oko 12 metara šutira precizno za 1:1. No, bilo je to samo buđenje za ekipu Mauricija Sarija.

KLADI SE NA PREMIJER LIGU!

Već posle desetak minuta igra Morata ponovo postiže pogodak i to poprilično jeftino, nakon što niko u šesnaestercu Palasa nije reagovao na vreme osim Španca. To je dodatno ‚‚otvorilo” goste, pa je već u 70. minutu bilo 3:1 preko Pedra. Bila je ovo treća uzastopna pobeda Čelsija nad Palasom.

Čelsi je tako stigao do osme pobede (imaju i tri remija) i sada su izjednačeni sa Liverpulom sa 27 bodova, dok Mančester Siti na prvom mestu ima 29. Tako se došlo do situacije da tri prvoplasirana tima i dalje ne znaju za poraz posle 11 odigranih mečeva, što dovoljno govori o njihovom kvalitetu u odnosu na ostatak lige.

Znači li to i da ćemo dobiti pravu trku za titulu, za razliku od prošle sezone, ostaje nam da vidimo.