Završeno je i 13. kolo Linglong Superlige Srbije, a popodne su obeležila dva remija i jedan “minimalac”. Javor je u poslednjim trenucima savladao Radnički.

Velika pažnja je posvećena duelu Javora i Radničkog, zato što su u prethodnom kolu Ivanjičani odigrali sa Crvenom zvezdom bez golova, dok su Nišlije pobedile Partizan.

Već u 9. minutu Radnički je ostao bez Žarka Markovića koji je dobio crveni karton. Domaćin nije uspevao da materijalizuje brojčanu prednost, mada je u 70. minutu imao odličnu priliku. Luka Luković je izveo penal, ali je Borivoje Ristić odbranio. Nedugo zatim, došlo je i do manjeg incidenta posle kojeg je deo tribine na kojoj su bili prijatelji domaćeg kluba ispražnjen. Bilo je verbalnog sukoba sa gostima, pa je sudija Srđan Jovanović odlučio da isprazni taj deo tribine. U drugom minutu sudijske nadoknade postavljen je konačan rezultat. Strelac je bio Nedeljko Piščević.

Mada je bilo dosta vremena za promenu rezultata pošto se igralo još osam minuta. Sama nadoknada je produžena za nekoliko minuta, pošto je i tokom nje bilo prekida.

Radnički je sada na osmom mestu sa 21 bodom, dok je Javor 12. sa 18. U sledećem, 14. kolu, Radnički će biti domaćin Radniku koji je danas poražen od Zvezde sa 4:1, dok će Javor gostovati fenjerašu Mačvi.

U Kruševcu je poveo domaćin kojeg je nedavno preuzeo Goran Stevanović, već u 31. minutu, golom Miroljuba Kostića. Međutim, gosti iz Subotice su izjednačile u 75. minutu, a strelac je bio Milan Marčić. Spartak je na ovaj način ipak ostao na četvrtom mestu koje vodi u Evropu, dok je Napredak i dalje u zoni ispadanja. Na 16. je mestu sa deset bodova. U sledećem kolu očekuju nas dueli Spartak – Partizan, odnosno Proleter Napredak.

Golova nije bilo u duelu Mladosti i novosadskog Proletera. Novosađani su šesti sa 23 boda, dok Mladost ima 21 i na devetom je mestu. Lučanci će u narednom kolu gostovati TSC-u.