Radnički i Partizan su u Nišu odigrali derbi 12. kola Superlige Srbije, a pobedio je domaćin. Posle 90 i “kusur” minuta gosti mogu da žale jer su imali inicijativu sve vreme koju nisu materijalizovali. Domaćin je iskoristio jednu od retkih prilika, ali to je fudbal.

Oba tima su u ovaj duel ušli sa dva prethodna prvenstvena remija i pobedama u Kupu Srbije, a jedini (veoma efektan) gol za tri boda dao je Dušan Pantelić u 78. minutu. Partizan nije uspeo da iskoristi remi (0:0) Crvene zvezde i Javora i sada je treći sa 23 boda, iza najvećeg rivala koji ima 32 boda i Vojvodine sa 26. Radnički je na šestoj poziciji sa 21.

Crno-beli su u Niš doputovali bez Sejdube Sume koji se oporavlja od povrede oka u 163. Večitomn derbiju, kao ni Miloša Jojića i Lazara Markovića koji nisu bili spremni. Aleksandar Stanojević je počeo sa sledećim starterima: Stojković, Miljković, S. Marković, Banjak, Obradović, Zdjelar, Lutovac, Natho, F. Stevanović, Asano i Bajbek. Šansu su dobili u drugih 45 minuta i Šćekić, Brežančić, Holender, Štulić i Lazar Pavlović. Ali nijedna od tih izmena nije urodila plodom.

Na drugoj strani, iskusniji kolega Milan Đuričić, doskorašnji pomoćnik u stručnom štabu Partizana nije mogao da računa na Nemanju Kojića, ali je iskoristio ono što je mogao. Radio je sa većinom igrača kao asistent Sava Miloševića, pa je mogao svom sadašnjem timu da objasni kako sa njima.

U prvom poluvremenu Partizan imao je više od igre, ali nije bilo realizacije. Tako je u 22. i 26. minutu bilo gužve ispred gola Borivoja Ristića. U oba slučaja, bilo je mnogo odbitaka, a akteri su bili Filip Stevanović, Aleksandar Lutovac, Takuma Asano i Žan Kristof Bajbek. Ipak pogodaka nije bilo.

TSC i Čukarički podelili bodove, Spartak bolji od Mladosti

I u nastavku crno-beli su imali inicijativu, a novajliji Bajbeku je polovinom poluvremena poništen gol. Ubacio je novi napadač Partizana loptu u mrežu, ali je neko od njegovih saigrača pre toga napravio faul u napadu. U 76. minutu, Asano je odlično proigrao Ivana Obradovića u kaznenom prostoru. Povratnik u Humsku imao je veoma povoljnu poziciju, ali je šutirao veoma loše i pored gola. Onda je stigla i kazna, u vidu gola Dušana Pantelića. Pre toga je po desnoj strani prošao Nikola Aksentijević, ali je njegov pokušaj izblokiran. Na žalost crno-belih lopta je došla do Pantelića koji je pogodio mrežu Vladimira Stojkovića, sa nekih 20-ak metara.

radnicki-nis-partizan-gol-pantelic
Pantelić je fenomenalnim golom srušio Partizan (FOTO: Starsport)

KAKVA BOMBA PANTELIĆA Radnički srušio Partizan, Stojković nemoćan! (VIDEO)

Pokušaji ka golu Nišlija su se nastavljali, pošto je nadoknada bila sedam minuta, ali mreža domaćina je mirovala.

U sledećem, 13. kolu nacionalnog šampionata očekuju nas parovi Partizan – Mačva i Javor – Radnički.

Ninkoviću jedva spasili jezik, komentarisao i upravu crno-belih

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DAMJAN SAVANOVIĆ vs IGOR NISTOR | MEGDAN FIGHTING 7 MMA 2020