Partizan je pobedio Proleter u utakmici 15. kola Superlige Srbije. U drugom poluvremenu Filip Holender nije iskoristio penal, ali je dao gol odluke u samoj završnici.

Gostujuća ekipa, Branka Žigića je samo još jednom dokazala da ju je veoma teško “probiti”. To su na svojoj koži osetili i crno-beli koji su odbranu probili tek u prvom minutu sudijske nadoknade. Strelac je kao što je rečeno bio reprezentativac Mađarske Holender.

Partizan je trenutno drugi sa 32 boda, ispred Vojvodine koja ima 30. Ipak treba da se kaže da Novosađani imaju meč manje jer u nedelju igraju sa Crvenom zvezdom. Proleter je šesti sa 26, a serija od osam mečeva bez poraza u prvenstvu je večeras i prekinuta.

U najavi utakmice sa Proleterom, šef struke domaćina Aleksandar Stanojević nije znao u kojem stanju će biti povratnici sa reprezentativnih obaveza, ali su tu bili i Saša Zdjelar, Filip Holender, Bibars Natho i Takuma Asanao. Među starterima je bio i Miloš Jojić kako je bilo i najavljeno.

Proleter važi za čvrstu ekipu, što je i dokazao u prvom poluvremenu pošto je uspešno odolevao napadima crno-belih. Na odmor se otišlo sa 0:0, a inicijativa Partizana se i tada nastavila. U 50. minutu, prvo je Vujačić šutirao preko prečke, a samo nekoliko trenutaka kasnije tražili su crno-beli penal zbog navodnog igranja rukom. Sudija Aleksandar Živković nije smatrao tako, maad su protesti bili burni. U 59. minutu Natha i Jojića su zamenili Suma i Lazar Marković, a samo minut kasnije propuštena je velika šansa.

Andrejević je oborio Holendera u kaznenom, gosti se nisu mnogo bunili, a sudija je pokazao na belu tačku. Želeo je Suma da izvede najstrožu kaznu, ali je loptu ipak uzeo reprezentativac Mađarske. Šutirao je, a golman Nikola Petrić odbranio.

SUPERLIGA: Holender se iskupio, Partizan ipak stigao do pobede
Fudbal Super nije realizovao penal u duelu Partizan – Proleter Foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Ubrzo je i trener Proletera Branko Žigić napravio trostruku izmenu i šansu dao Mitroviću, Kojiću i Milenkoviću.
U 77. minutu, Stanojević je dao šansu mladom napadaču Nikoli Štuliću, umesto Asana. Na početku sudijske nadoknade Proleter je mogao do tri boda, ali je prečka bila “saveznik” Partizana.

Već u narednom napadu, iskupljenje Filipa Holendera. Sa desne strane posle centaršuta Aleksandra Miljkovića, lopta je stigla do Holendera. Ovog puta bio uspešniji od golmana Petrića. Pogodio je ugao njegovog gola, za veliku radost. Mađaru je sigurno pao kamen sa srca, u suprotnom o njemu bi se ovih dana pričalo kao o tragičaru.

I ovajm meč je počeo minutom ćutanja povodom trodnevne žalosti (petak, subota i nedelja) zbog upokojenja Njegove svetosti patrijarha srpskog gospodina Irineja

U sledećem kolu, očekuju nas dueli Proleter – Javor, odnosno TSC – Partizan.