U uvodnim utakmicama dana 16. kola Superlige Srbije Metalac je pobedio Zlatibor, dok je Voždovac slavio protiv Mladosti.

Ekipa iz Gornjeg Milanovca je kao domaćin pobedila Zlatibor sa 2:0 i tako vezala devetu utakmicu bez poraza. Takođe je napredovala na tabeli do osmog mesta. Voždovac je ipak slavio protiv Lučanaca, i to golom u završnici meča za 3:2. Čukarički je pobedio Napredak sa 3:0, a prvi gol je viđen u 66. minutu.

Jedini duel bez golova je odigram u Novom Pazaru. Utakmica sa OFK Bačkom bilo je 0:0 koja je prekinula niz od osam vezanih poraza. Ovo im je bio peti remi u sezoni.

Krenimo redom. Lučanci su uspeli da povedu na “krovu” pogotkom Milana Bojovića sa bele tačke, ali se domaćin brzo vratio. Samo tri minuta kasnije, u 15. minutu Marko Živković je izjednačio, ali je u 40. Nikola Vujnović doveo Voždovac u prednost od 2:1. Bojović je ponovo bio strelac u 65. minutu, ali je trijumf doneo Vujnović novim pogotkom u 85. minutu.

Voždovac je sada peti sa 27 bodova, dok je Mladost deseta sa 22.

Do četvrte pozicije je došao Čukarički i to golovima u roku od 24 minuta. Strelci su bili Veljko Birmančević, Ndiaje i Eze. Brđani imaju 29 bodova i ispred njih su samo Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina. Napredak je upisao deveti poraz i ima 13 bodova. Nalazi se na 17. mestu.

Metalac je nastavio niz, pa je ovo deveta utakmica za tim Žarka Lazetića bez poraza. Prestiž Mbongu i Aleksandar Katanić su doneli nove bodove. Metalac ima 24, a Zlatibor 15 bodova.

U ponedeljak će biti odigrane još tri utakmice 16. kola Superlige Srbije. U 16 časova počeće dueli Proleter – Javor, Radnički – Vojvodina i Spartak – Radnik.

16:00 Spartak – Radnik

Novi neverovatan gol u Prvoj ligi Srbije: Dušan Savić se poigrava, ali šta radi golman Radničkog!? (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DRAGAN MANCE – Priče iz kraja #12