Fudbaleri Barselone plasirali su se u finale španskog Superkupa pobedom nad Real Sosijedadom posle penala 1:1 (3:2).

Heroj pobede Barselone bio je golman Mark Andre ter Štegen, koji je odbranio prva dva jedanaesterca, dok je Vilijan Hoze pogodio stativu u trećoj seriji.

Za Barselonu su precizni bili Dembele, Pjanić i Riki Puđ, dok su promašili Frenki de Jong, inače strelac vodećeg gola i Antoan Grizman.

Sam meč bio je prilično izjednačen, pa je nekako i pravedno bilo da se pitanje pobednika reši posle penala.

Barselona je povela u 39. minutu golom De Jonga posle centaršuta Grizmana.

U drugih 45 minuta Sosijedad stiže do izjednačenja. Opet se u centru pažnje našao De Jong koji je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a siguran sa bele tačke bio je Mikel Ojarzabal. Tada je ujedno i postavljen konačan rezultat regularno dela utakmice.

U dodatnih 30 minuta bolji utisak je ostavio Real Sosijedad, ali nisu uspeli da stignu do pobedonosnog gola, pa je pitanje pobednika rešeno tek nakon penala u kojima su više koncentracije imali Katalonci.

Za ekipu Ronalda Kumana nije igrao Lionel Mesi zbog povrede.

Barselona će u finalu igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Atletik Bilbao i Real Madrid.

SENZACIJA U NEMAČKOJ! Bajern ispao od drugoligaša

Obavezno pogledajte: Nenad Peruničić: I dalje smo uljuljkani u priči da smo rukometna velesila | MOJ UGAO #08