Partizan upisao novu pobedu, “šestica” u Inđiji

partizan-indjija
Partizan pobedio Inđiju (FOTO: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©)

Partizan je kao gost pobedio Inđiju u uvodnoj utakmici 24. kola Super lige Srbije, ubedljivo, rezultatom 6:0.

Ovo je je crno-belima bio 12. vezani trijumf, a do njega su došli prilično lako iako je šef struke domaćina Dejan Čelar najavio da će njegov tim pokušati i da pobedi. Ali su danas njegovi momci pokazali veoma malo. Zanimljivo je da je u prvom ovosezonskom duelu Partizan slavio sa 5:0, a danas je bilo za gol više. Samim tim, to im je rekordna pobeda u ovoj sezoni.

Mada treba reći da je i domaćin imao kadrovske probleme, a strelci za goste su bili Bibars Natho, Lazar Marković, Miloš Jojić, Takuma Asano, Nemanja Jović i Igor Vujačić. Meč je bio rešen već u prvom poluvremenu.

U 7. minutu, sudija Novak Simović je pokazao na belu tačku, pošto je Aleksić oborio Obradovića, a siguran izvođač je bio Natho. Na novi gol se čekalo prilično dugo, mada je bilo novih pokušaja ka golu Marka Jovičića. U 41. minutu je bilo i 2:0. Grešku defanzivaca je iskoristio Asano i proigrao Markovića koji je rutinski rešio situaciju.

Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 3:0 za Partizan, a prethodila je velika greška Jovičića. Nekadašnji golman crno-belih se poigravao u kaznenom, njegovu grešku nije mogao da ispravi saigrač. Asano je upisao novu asistenciju, a u donji ugao loptu je plasirao Jojić.

U 51. minutu, posle odlične akcije sa Nathom, Japanac se upisao i kao strelac, za svoj 12. gol u sezoni.

Ubrzo su usledile izmene na obe strane, a šef struke gostiju Aleksandar Stanojević je dao šansu Nemanji Joviću, Filipu Holenderu i Sejdubi Sumi (posle izvesne pauze), Lazaru Pavloviću i Žan-Kristofu Bajbeku.

Upravo je jedan od rezervista dao novi gol. U 79. minutu, posle konfuzije u odbrani domaćina, lopta je došla do Jovića, koji je imao vremena i da se namesti i plasira loptu u donji ugao Jovičićevog gola. U poslednjim trenucima, ispred gola su bili Suma i Bajbek i istovremeno išli na loptu. Gola međutim nije bilo, ali je u nastavku posle kornera novi ovosezonski gol postigao Vujačić.

Bajbek je prvo pogodio stativu, a loptu je ubacio Vujačić za konačnih 6:0.

Posle toga je Novak Simović odsvirao kraj.

Posle 24 odigrane utakmice Partizan ima 59 bodova i drugi je na tabeli, dok je Inđija na 17. poziciji sa 22. U sledećem kolu, crno-beli će dočekati Vojvodinu, a Inđija gostovati Javoru.

ŽREB ZA LIGU EVROPE: Milan udara na engleskog velikana

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kviz | EP 28 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA