Dva promašena penala, odličan Radnik, ali još jedna pobeda Zvezde!

super-liga-crvena-zvezda-radnik
Zvezda-Radnik (FOTO: Starsport)

Spektakularnu utakmicu sa puno uzbuđenja odigrali su Crvena zvezda i Radnik iz Surdulice večeras na stadionu “Rajko Mitić”.

Fudbaleri Zvezde pobedili su Radnik rezultatom 2:1, u 32. kolu Super lige Srbije.

Crveno beli su mnogo ofanzivnije otvorili meč na stadionu „Rajko Mitić“. Tim koji sa klup predvodi Dejan Stanković konstantno je „opsedao“ gol rivala, ali nije bilo prave realizacije.

Najbolju priliku da dođe do vođstva Zvezda je imala preko Felipe Falka u 24. minutu utakmice.

Nakon šuta Gobeljića igrač Radnika je igrao rukom, sudija je odmah pokazao na belu tačku, ali je Falka nadmudrio rezervni golman tima iz Surdulice, Ranđelović.

Kako to najčešće biva u fudbalu, kada ne postignete gol iz velikih prilika odmah usledi kazna.

Uroš Milovanović je iskoristio kardinalnu grešku Radovana Pankova u 34. minutu, da lako matira Milana Borjana i donese petoplasiranom timu Super lige Srbije prednost nad favoritom.

super-liga-zvezda-radnik

U drugom delu igre Zvezda je zaigrala mnogo angažovanije sa željom da dođe do izjednačenja što se i dogodilo u 54. minutu.

Crveno beli su iskoristili svoje najjače oružje, a to je prekid. Veljko Nikolić je odlično izveo korner što je odlično iskoristio Seku Sanogo da postigne efektan gol glavom.

Zvezda je u nastavku propustila još nekoliko šansi, a onu najveću propustio je Mirko Ivanić u 72. minutu, koji je bio neprecizan sa penala.

Bakajoko je bio oboren u šesnaestercu gostiju, glavni arbitar je pokazao da će biti jedaneasterac, a Ranđelović je još jednom ispao heroj Radnika, ovaj put je nadmudrio „četvorku“ crveno belih.

Međutim, i nakon promašenog penala crveno beli su nastavili sa napadima, što se isplatilo u 85. minutu, kada je nakon kombinacije Nikolića i Ivanića, lopta na kraju završila iza leđa golmana Ranđelovića.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je tako ekipa Radnika iz Surdulice propustila veliku priliku da po prvi put uzme bodove crveno belima u Beogradu, dok je Crvena zvezda nastavila da hita ka šampionskoj tituli u prvenstvu Srbije.

Sigurno je da je ovaj meč dva tima odlična uvertira pred ono što sledi, a to je duel Zvezde i Radnika u sredu u okviru polufinala Kupa Srbije.

Čelsiju dovoljan minimalac protiv bledog Sitija za prolaz u finale!

Obavezno pogledajte:Fudbalski kviz | EP 34 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA