SUPER-JOKIĆ: Denver pregazio Portland, Srbin “preslikao” Olajdžuvona!

Jokić rame uz rame s Olajdžuvonom (FOTO: Matthew Stockman/Getty Images)

Denver Nagetsi koje je predvodio Nikola Jokić na korak su od finala Zapada, pošto su savladali Portland sa 124:98 i poveli sa 3:2 u seriji.

Jokić je ubacio 25 poena, uz 19 skokova i šest asistencija, za nešto manje od 34 minuta.

Prvi je igrač s tim učinkom još od 1986. godine!

Pre njega, 25+ poena, 19+ skokova i 6+ asistencija u jednom plej-of meču za manje od 35 minuta imao je legendarni Hakim Olajdžuvon!

Nagetsi su posle vraćenog brejka u Oregonu bez ikakvih problema ostvarili pobedu.

Sad će imati meč loptu za finale u Portlandu ili eventualnu majstoricu u svom “Pepsi centru”.

Naredna utakmica Blejzersa i Nagetsa biće odigrana za dva dana.

Nagetsi su imali i 31 razlike, što je bila prilika da trener Majk Meloun odmori umorne startere.

Uz Jokića iskusni Pol Milsap dodao je 24 poena, od čega 19 na poluvremenu kada su domaći vodili +18.

U nastavku nisu dozvolili ni promil šanse Blejzersima, a Jokić je “usput” stigao i da se sukobi sa Mejersom Lenardom.

NBA PLEJ-OF: Harden vratio seriju na nulu, Janis razbio Seltikse!

Nikakve neizvesnosti nije bilo ni u Kanadi, gde je Toronto sa 125:89 ispratio Filadelfiju kući i takođe poveo s 3:2.

Paskal Sjakam postigao je 25 poena za Reptorse, a Kavai Lenard 21 (13 skokova).

Boban Marjanović je za šest minuta ubacio isto toliko poena, ali njegov tim nije imao apsolutno nikakvu šansu.

Ovo je najveća pobeda Toronta u plej-ofu, ali i najgori poraz Filadelfije od 1982. kada su poraženi od Seltiksa s 40 razlike.

Toliko su gubili i ovde, ali su ipak utakmicu završili ispod te granice.

Filadelfija će za dva dana kod kuće pokušati da opstane u seriji, dok će Toronto igrati za plasman u finale Istoka.