Zvezda ide dalje: Sudija grubo oštetio TSC, spektakularan autogol, sjajni Simić i Joveljić(VIDEO)

Zvezda TSC Bačka

Crvena zvezda je prošla u četvrtfinale Kupa Srbije pošto je sa 3:1 pobedila TSC iz Bačke Topole sa dva gola Veljka Simića i  po jednim Nikole Stojiljkovića i Dejana Joveljića.

“Crveno-beli” su postigli i četvrti gol na meču pošto je strelac autogola bio štoper iz Gane Rašid Sumaila. On je u 52. minutu u jednoj kontri uzeo loptu ispred centarfora gostiju Damjanovića i na spektakularan način je smestio u mrežu Zorana Popovića.

Osim golova i prolaska Crvene zvezde na ovom meču nažalost su sudije bile u prvom planu.

VELIKA NEPRAVDA ZA TSC

Igrao se 16. minut kada je Marko Gobeljić došao do lopte i probao da je vrati Zoranu Popoviću, ali je Damjanović došao prvi do nje. Neshvatljivom reakcijom sudija sviran je ofsajd i upropaštena je šansa da tim iz Bačke Topole povede sa 1:0 već na startu meča.

TSC je do kraja meča imao nekoliko šansi, Silađi je u 82. minutu imao sjajan šut koji je odbranio Popović, ali nijedna šansa nije bila ovako dobra. Da je Damjanović postigao ovaj gol – ko zna kako bi meč dalje tekao.

FENOMENALNI SIMIĆ

Iako je u evropskim mečevima imao nekoliko loših partija Veljko Simić blista kad god dobije šansu u domaćim takmičenjima. On je učestvovao u sva tri gola Crvene zvezde – prvo je šutirao jako po sredini gola u 38. minutu, ali golman nije dobro reagovao i Zvezda je povela.

Zatim je centrirao Nikoli Stojiljkoviću za drugi gol, a potom je na asistenciju Marka Gobeljića sjajo glavom sproveo loptu u mrežu.

TSC SJAJAN, A ZVEZDA?

Bačka Topola posle ovog meča ima još više razloga da se nada superligaškom fudbalu naredne sezone. Ovaj tim je na najtežem gostovanju dokazao da je dostojan protivnik i jedan je od najvećih favorita za osvajanje Prve lige Srbije.

Što se tiče Crvene zvezde još jedan loš meč za Rašida Sumailu, koji dokazuje da nije ozbiljno pojačanje za Crvenu zvezdu. Nikola Stojiljković je na još jednom meču dao gol, ali teško da će mu ova partija dati mesto u špicu pored Boaćija i Pavkova.

Stefan Hajdin na levom boku sve više liči na igrača iz Spartaka i deluje da se konačno uklopio, dok je iza Džonatana Kafua još jedan loš meč i vrlo je verovatno da ga već od proleća nećemo gledati u Crvenoj zvezdi.

Na kraju raduje još jedan meč u kome je mladi Dejan Joveljić postigao pogodak. Ove sezone ovo je njego šesti gol – a prvi u Kupu Srbije.

“Crveno-beli” su poslednji tim koji se plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije, a tamo su već Partizan, Napredak, Spartak, Radnik, Radnički Niš, Vojvodina i Mladost iz Lučana.