Stuani dva puta rušio Dmitrovića, Eibar slavio prelepim golom Enriha (VIDEO)

marko dmitrović-sevilja
Dmitrović je novi član Sevilje (FOTO: Starsport/ Pedja Milosavljevic)

Golman reprezentacije Srbije i član španskog Eibara Marko Dmitrović ne može da se pohvali svojim izdanjem u neverovatnom prvom poluvremenu utakmice na Montiliviju protiv Đirone u okviru osmog kola španskog prvenstva, iako je primio komičan gol koji nije priznat, a njegov tim na kraju slavio rezultatom 2:3.

Ekipa Hosea Luisa Mendilibara odlično je ušla u susret pošto je stigla do prednosti već u 12. minutu kada je Šarles Dijas realizovao jedanaesterac, ali Đirona je nakon primljenog gola zaigrala daleko bolje, konstantno je pretila Dmitroviću i činilo se da je samo pitanje trenutka kada će pasti gol.

STIGAO JE NOVI EVROGOL PODKAST – O ZVEZDI, PSŽ, LIVERPULU, BARSI I BAJERNU… IMA ZA SVAKOG PO NEŠTO

Meridian UŽIVO: Bakočević i Negucić pričaju o MMA spektaklu decenije! Postavi im pitanje!

To se desilo već u 20. minutu kada je centaršut saigrača iz slobodnog udarca želeo da iskoristi najbolji strelac u dosadašnjem toku prvenstva Kristijan Stuani kada je visoko podigao nogu u petercu Eibara i tako prevario Dmitrovića kojem je lopta prošla kroz noge, iako je napadač Đirone nije ni pipnuo.

Međutim, pomoćni arbitar signalizirao je ofsajd, dok je glavni sudija potvrdio tu odluku nakon što se „konsultovao“ sa VAR tehnologijom pošto je Stuani uticao na igru, ali to ga nije sprečilo da potvrdi impresivnu formu do isteka prvih 45 minuta.

Štaviše, Stuani je čak dva puta savladao bivšeg člana Crvene zvezde. Najpre u 40. minutu kada ga je u petercu proigrao Pedro Poro. Dmitrović je loše procenio let lopte, zakasnio je da interveniše na drugoj stativi, što je Stuani iskoristio i glavom samo prosledio loptu u mrežu.

Samo pet minuta kasnije Urugvajac je ponovo savladao 26-godišnjeg Dmitrovića, uprkos tome što je glavni sudija Ignasio Iglesijas još jednom morao do malog ekrana kako bi se uverio da Bernardo Espinosa nije bio u ofsajdu.

Nužda zakon promenila i na ostrvu: Klop i Gvardiola u žiži, a nekada su Liverpul i Mančester Siti vodili domaći treneri

Đirona je bila mnogo agresivnija u drugom delu prvog poluvremena, a imala je još nekoliko sjajnih prilika, ali fudbaleri Eibara nisu klonuli posle dva brzo primljena gola s obzirom da su petom minutu sudijske nadoknade stigli do potpuno neočekivanog izjednačenja kada je štoper Anaic Arbilja iskoristio precizan centaršut Đoana Džordana iz kornera.

Eibar se tu nije zaustavio i na kraju je uspeo da zabeleži sva tri boda kada se Fabijan Orelana maestralno snašao pored gol-aut linije u 73. minutu, a zatim uputio centaršut za Serhija Enriha koji glavom postiže spektakularan gol za konačnih 2:3.