Štoperi Atletika pobedili VAR i Juventus, Sitiju crveni, 2 penala za Šalke i pobeda

Atletiko Madrid
Dijego Godin na meti engleskih velikana (Photo by Angel Martinez/Getty Images)

Atletiko Madrid je pobedio Juventus 2:0, a Mančester siti je pobedio Šalke 3:2 u mečevima osmine finala Lige šampiona.

U jednom od derbija kola Kristijano Ronaldo se vratio u Madrid i u dresu Juventusa zaigrao protiv Atletiko Madrida. Prvi gol na meču delo je štopera Atletika Hosea Himeneza, a Urugvajac je pogodak postigao u 78. minutu. Njegov sunarodnik i partner u zadnjoj liniji tima Dijego Godin je postavio konačnih 2:0 u 83. minutu.

Za pet minuta Juventus je uspeo da primi dva gola iz dva prekida i tako dospe na rub eliminacije iz Lige šampiona, ali ovaj meč je definitivno obeležio VAR.

Prvo je u 28. minutu De Šiljo bio pregrub i srušio Dijega Kostu na ivici šesnaesterca. Sudija Cvajer je pokazao na belu tačku, ali posle odgledanog snimka je ipak dosudio slobodan udarac.

U 70. minutu Alvaro Morata je iskoristio sjajan centaršut Filipea Luisa i postigao pogodak, ali je sudija Cvajer nakon još jednog pregledanja snimka odlučio da je nekadašnji igrač Juventusa napravio faul nad Kijelinijem.

I pored poništenog gola i penala Atletiko je došao do velike prednosti. Kristijano Ronaldo je bio velika pretnja na ovom meču, a Atletiko je kako je meč odmicao bio sve dominantniji. U revanšu će Čolo Simeone imati problema sa sastavljanjem tima jer su žutim kartonima suspenzije zaradili Dijego Kosta i Tomas Parti.

U duelu odigranom u Gelzenkirhenu videli smo dva preokreta, dva penala, jedan crveni karton i pobedu Mančester sitija. Sjajno su počeli “Građani” i od samog starta su nametnuli ogroman prtiisak domaćinu. Delovalo je da će doći do lake pobede pogotovo kada je Serhio Aguero postigao gol za 1:0 u 18. minutu.

Posle gola Siti je imao nekoliko šansi ali delovalo je da im nedostaje koncentracije u završnici. Ipak pritisak nije urodio plodom, a Otamendi je igrao rukom u svom šesnaestercu i poklonio penal protivniku.

Nabil Bentaleb je bio precizan sa bele tačke u 38. minutu, a samo 7 minuta kasnije Alžirac je preokrenuo na 2:1 još jednim pogotkom. Sada je Fernandinjo startovao u kaznenom prostoru, opet je suđen penal i Šalke je poveo.

Siti je u drugom poluvremenu nizao šanse , ali De Brujne i Gindogan nisu postigli golove. Delovalo je da je sve gotovo i da će Šalke pobediti kada je Otamendi u 68. minutu dobio crveni karton, ali tim Pepa Gvardiole se nije predavao.

Liroj Sane je ušao sa klupe i bivšem klubu dao gol iz slobodnog udaraca za izjednačenje u 85. minutu, a onda je u 90. minutu Ederson na fenomenalan način uposlio Sterlinga koji je preokrenuo i doneo neverovatnu pobedu Mančester sitiju.