Švajcarski teniser Rodžer Federer pregazio je Italijana Matea Beretinija sa 6:1, 6:2, 6:2 u osmini finala Vimbldona.

Po ko zna koji put u karijeri je treći teniser sveta pokazao koliko je opasan na trvanatoj podlozi. Suvereni vladar Vimbldona je uništio 20. igrača planete.

Osmostruki šampion ovog turnira je sa dva brejka okončao prvi set. Ipak, ono što je fascinantno za prvi deo igre, je to da je izgubio samo jedan poen na svoj servis.

NOLE PREGAZIO UMBERA Naš as za manje od dva sata prošao dalje

Nešto bolji je bio Beretini u nastavku meča, ali to nije bilo dovoljno. Jer kada je Rodžer na nivou, na kojem je bio na ovom susretu protivniku sa druge strane mreže nema spasa.

ŠTA TO URADI RODŽERE? Federeru se žurilo, pa je uništio Italijana
Švajcarac pregazio Beretinija za sat i 15 minuta (Photo: Clive Brunskill/Getty Images)

U trećem setu je Švajcarac napravio odmah dva brejka, poveo sa 3:0 i do kraja održavao stečenu prednost.

Ovaj duel je trajao svega jedan sat i 15 minuta igre, što se zaista retko viđa posebno u mečevima koja se igraju na tri dobijena seta.

Federerova prepreka u četvrtfinalu biće Japanac Kei Nišikori, koji je bio bolji od Kazahstanca Mihala Kukuškina sa 3:1 u setovima.

BONUS VIDEO: Evropsko Prvenstvo u košarci: Srbija osvojila bronzu! Naše košarkašice ubedljivo protiv Britanije!