Šta ste propustili dok ste gledali Zvezdu? Tadić nastavlja da dominira!

(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Dok je Crvena zvezda vodila borbu sa Spartakom iz Trnave u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, na ostalim terenima Srbi su ponovo bili u centru pažnje. Dušan Tadić je pokazao da se u dresu Ajaksa snalazi kao riba u vodi, a Marko Nikolić je sa Videotonom izborio povoljan rezultat na gostovanju Malmeu (1:1).

Dinamo Zagreb je rutinski savladao Astanu u gostima sa 2:0. Dani Olmo je asistencijom i golom poneo epitet igrača utakmice. Mladi Španac je u 39. minutu pokazao zašto je svojevremeno bio član Barselonone fudbalske akademije, kada je prebacio loptu preko glave protivničkom igraču i proigrao Budimira, koji je sa desetak metara bio precizan. „Modri“ su u nastavku mogli da napune do vrha mrežu domaćina, ali je lopta do kraja meča još „samo“ jedanput ušla u gol, kada je Olmo pogodio sa 20 metara.

Slavija i Dinamo Kijev su odigrali nerešeno (1:1), a Ukrajinci s obzirom na okolnosti mogu da trljaju ruke. Mreže na stadionu „Eden“ mirovale su do poslednjih desetak minuta utakmice. Ukrajinski tim je tokom čitavog meča odolevao naletima češkog predstavnika, a onda je u 82. minutu iskoristio situaciju kada su se dve lopte našle na terenu. Dok su ostali igrači zbunjeno stajali, Sidorčuk je proigrao Verbića koji je doneo prednost Dinamu.

U nadoknadi vremena Slavija je uspela da izjednači kada je Husbauer u 95. minutu pogodio sa bele tačke.

KO ULAZI U LIGU EVROPE?

BATE Borisov je slavio protiv Karabaha u gostima (1:0). Stanislav Dragun je iskoristio kiks protivničke odbrane i doveo Beloruse u vođstvo. Karabah je nastojao da izjednači rezultat i konstantno pritiskao defanzivnu liniju. Imao je domaćin više šuteva, ali malo ozbiljnih šansi, koje nisu realizovane. Nnekadašnji igrač Vojvodine Mirko Ivanić igrao je do 62. minuta.

Malme i Videoton odigrali su nerešeno (1:1). Šveđani su bili konkretniji u napadu i preko Kristijansena došli do vođstva. Za povoljniji rezultat po mađarskog predstavnika pobrinuo se Loik Nego. Sva trojica srpskih fudbalera iz redova Videotona našli su se na terenu. Danko Lazović je igrao do 89. minuta kada ga je zamenio Stefan Šćepović, a njegov brat Marko je na terenu proveo 82 minuta.

Najinteresantniji meč viđen je u Liježu između Standarda i Ajaksa (2:2). Gol i asistencija Dušana Tadića nisu bili dovoljni „kopljanicima“ da savladaju Belgijance. Huntelar je u 19. minutu nakon centaršuta Tadića doveo Ajaks u vođstvo, a srpski reprezentativac je 15 minuta kasnije duplirao prednost.

Nekadašnji igrač Vojvodine kreirao je još nekoliko izglednih prilika koje njegovi saigrači nisu uspeli da realizuju i dokazao da je u holandskim klubovima najproduktivniji.

KO ULAZI U LIGU ŠAMPIONA?

Karsela je majstorskim golom smanjio prednost Holanđana, da bi u nadoknadi Emond izjednačio golom sa penala. Utakmicu je obeležio brz, napadački fudbal, što nam daje pravo da se nadamo atraktivnom revanšu u Amsterdamu.

U derbiju trećeg kola kvalifikacija Benfika je savladala Fenerbahče sa 1:0 na „La Lušu“. Ekipa iz Lisabona je dominirala tokom meča, o čemu svedoči odnos u šutevima na gol (18-4). Jedini koji je bio precizan u sijasetu šansi, bio je Franko Servi. Njegovom pogotku je istini za volju, kumovala nespremnost golmana Volkana Demirela kome je lopta prošla ispod ruke.