Srpkinje gaze i ne pitaju! Pao i Portoriko, šteta za povredu Milenkovićeve

Srbija
izvor: FIVB.com

Gde su stale u sredu, tu su u četvrtak nastavile. Odbojkašice Srbije pobeđuju sve što im se nađe na putu ka završnici Svetskog prvenstva, te su i petom maksimalnom pobedom uspešno završile učešće u prvoj grupnoj fazi, savladavši Portoriko sa 3:0.

Od trenutka kada su Brazilke bile savladane u trećem kolu, selekcija Srbije znala je da im se smeši prvo mesto u grupi. Kazahstan je u sredu bio savladan bez većih problema, dok je Portoriko rutiniran u rezervnom sastavu.

KLADI SE NA SVETSKO PRVENSTVO!

Selektor Zoran Terzić je znao da objektivan kvalitet i rivalki, ali i njegovih igračica, te je Srbija ovaj meč igrala bez Brankice Mihajlović, Tijane Bošković, Maje Ognjenović i Milene Rašić. To je bilo sasvim dovoljno da se druge igračice razigraju i pokažu da Srbija ima ozbiljnu dubinu u ovom timu.

Prvi set bio je rezultatski tesan. Srbija je vodila i četiri poena prednosti na prvom tajm-autu, sredinom seta su Portorikanke imale +2, ali naša selekcija vezuje tri poena i od tada preuzima inicijativu. Set osvajaju sa 25:23 i stavljaju stvari na svoje mesto.

U drugom setu je igra bila još bolja, ali je kako tu deonicu tako i čitav meč, obeležila povreda Bojane Milenković. Naša igračica je doživela povredu kolena prilikom jednog doskoka i odmah je bilo jasno da je za nju meč završen. Ipak, imajući u vidu urlik Milenkovićeve i da je u pitanju koleno, vrlo je moguće da je za nju Svetsko prvenstvo završeno.

Uprkos ovom nemilom događaju, Srbija uspeva da drugi set osvoji ubedljivo. Bilo je 25:17 za naše igračice, koje su odlično profunkcionisale u bloku. Posebno je tu bila dobra Tijana Malešević, dok je Ana Bjelica nastavljala da poentira u napadima.

TAKMIČENJE TEK POSTAJE ZABAVNO!

Upravo je Bjelica bila ta koju nikako Portorikanke nisu uspevale da zaustave, pa je 26-godišnja Beograđanka upisala 19 poena na ovom susretu.

Treći set je doneo egal iz prvog seta. I ovoga puta bilo je preokreta. Bilo je 4:0 na startu seta, na drugom tehničkom tajm-autu je razlika bila ista (16:12), ali su se rivalke ubrzo nakon toga probudile i napravile seriju 5:1.

EVO KAKO SU PRETHODNO PALE KAZAHSTANKE!

Ipak, Srbija u završnici seta stiže do izjednačenja (23:23), potom i meč lopti. Prve dve nisu bile iskorišćene, ali jeste treća, pa je ekipa Zorana Terzića slavila maksimalnim rezultatom. Naše igračice tako nisu izgubile niti jedan set u grupi D prve faze takmičenja.

Srbija će u drugoj fazi igrati sa još tri selekcije, ali rivalke će im biti poznate tek kada se završe mečevi u sve četiri grupe. Bodovi se prenose, pa će naše devojke imati odličnu šansu da uz nekoliko pobeda nastave takmičenje i u kasnijoj fazi turnira.