SRBIJA JE U ČETVRTFINALU EP! Neviđena drama pripala Orlovima, sledi Holandija!

uros kovacevic-odbojka-srbija-poljska-evropsko prvenstvo
Srbija protiv Poljske za bronzu! (FOTO: Guliver Images)

Uz mnogo drame i neizvesnosti – Srbija je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva!

Odbojkaši Srbije pobeili su Tursku sa 3:2 (25:18, 22:25, 22:25, 25:23, 15:12) i posle mnogo muke nastavili pohod ka novoj evropskoj tituli!

U borbi za polufinale naši odbojkaši igraće protiv Holandije koja je ranije danas bila bolja od Portugala, takođe posle pet setova.

Srbija je odlično otvorila ova meč i vrlo brzo povela sa 6:0, pa smo se možda previše unapred radovali. Na scenu je stupio Adis Lagumdžija, koji je fantastično servirao i na taj način pomogao svom timu da se približi na 6:9, pa se Turska definitivno vratila u igru!

Uspeli su naši odbojkaši da se „odlepe“ na 15:8, pa 19:12, što je i bilo dovoljno da mirne uše i hladne glave reše ovaj set u svoju korist.

Mešutm, u drugom setu vieli smo nešto drugačiju sliku, a pad u igri našeg tima umela je Turska da iskoristi i stigne zaostatak od pet poena, a potom i izjednači u setovima.

Dosta bolji početak seta naših odbojkaša koji su se očigledno opravili od loše igre u prošlom setu koji su neočekivano naši izguibli i poveli sa 6:3.

Ali, u finišu trećeg seta dozvolili su novu dramu, bilo je 19:19, pa 21:21, a a kraju završnica ista – Turska je dobila i ovaj set sa 25:22.

Ali, izabranici Bobe Kovača se ne predaju tako lako! Uz mnogo muke i posle velike borbe uspeli su da dobiju četvrti set, pa je pitanje četvrtinaliste odlučeno u petom setu.

U četvrtom setu posebno se istakao Uroš Kovačević, ali su “orlovi” morali praktično da krenu od nule.

U odlučujućem setu – odbojkaši Srbije pokazali su zašto su šampioni Evrope! Jesu Turci malo bolje otvorili ovaj deo igre, ali brzo su se “orlovi” konsolidovali, pa su iskoristili neverovatne greške svojih rivala i brzo preokrenuli rezultat.

Poentrao je i Luburić, a onda je napravio pravu majstoriju i prekinuo mini-seriju Turaka, te je Srbija povela 10:8. Bilo je to dovoljno da odbojkaši Srbije konačno dobiju ovaj meč, poslednji set dobili su rezultatom 15:12!

Ovo je 28. put da je Srbija na šampionatu Evrope – srpska selekcija je triput osvajala zlato, jednom srebro, a osam puta bronzu.

SLOBODAN KOVAČ: Biti prvi to je najvažnije!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Od Turske smo bolji na papiru, ali… | Tijana Malešević | Meridian Sport Fokus Podkast S1EP20