MA OVE DEVOJKE SU VEĆ ZLATNE: Srbija u finalu Evropskog prvenstva!

srbija-evropsko prvenstvo-odbojkasice
Srbija napada zlato! FOTO: Starsport

Srbija je nesavladiva! Srbija je u finalu Evropskog prvenstva! Omogućila je to brijantna partija i pobeda nad Turskom nakon ogromne borbe – 3:1 (32:34, 28:26, 25:23, 25:13)!

Neverovatno je odigrala Srbija i produžila niz nepobedivosti na Evropskim prvenstvima koji je duži od pet godina!

Kao i uvek kada igraju Srbija i Turska nije moglo bez drame i ogromne borbe. Personifikacija današnjeg celog meča viđena je u prvom setu.

Kakav su nam samo spektakl pružile obe selekcije večeras! Turska je većim delom seta vodila, da bi naše odbojkašice uspele da stignu prednost u samom finišu seta.

Imala je Srbija čak tri set lopte, ali Turska nakon ogromne borbe, blokova, bacanja po terenu i čega sve ne uspela da osmu set loptu pretvori u prednost.

Ali… Srbija ne bi bila to da ju je psihološki poljuljao gubitak dramatičnog prvog seta. Naše odbojkašice su na startu druge deonice odmah napravile seriju od 4:0.

tijana boskovic-srbija-odbojka-istorija
Srbija je nakon velike borbe dobila Tursku!

Usledio je tajm-aut Turske koja je od tada zaigrala bolje. Polako su se naše protivnice primicale i u završnici drugog seta stigle čak i do vođstva (19:18).

Igralo se poen za poen sve do rezultata 26:26. I tada je delovalo da će biti puno borbe i bila je. Nije rezultatski to možda izgledalo kao u prvom setu, ali na terenu itekako jeste.

Presudio je u drugoj deonici fantastičan blok Milene Rašić koji nam je doneo izjednačenje u setovima! Zaista je tada Arena eksplodirala od energije i sreće.

Kao i tokom celog meča i na startu trećeg seta je Tijana Bošković snažnim smečevima i servisima pravila ogromne probleme Turskoj.

Nisu Turkinje imale rešenja za najbolju odbojkašicu sveta koja je fenomenalno bila hranjena loptama od strane Maje Ognjenović.

srbija-turska-odbojka-evropsko prvenstvo
Srbija je sjajno igrala u polju večeras

Sa druge strane je Karakut bila veoma opasna i snažnim paralelama je uvek bila na ivici između pogođenog terena i auta…

Velika borba se provlačila i tokom trećeg seta. Bilo je veoma neizvesno i ponovo je pretilo da se igra na razilku.

Međutim, nakon naše sjajne odbrane i odlično podignute lopte za mladu i talentovanu Katarinu Lazović smeč je završio u terenu Turske što je bio znak da smo preuzeli vođstvo u setovima sa 2:1!

Nervozni su bili na klupi Turske što je označilo crveni karton za trenera Đovanija Gvidetija koji je dobio crveni karton što je značilo da smo dobili poen već na startu seta.

To je bila inicijalna kapisla za naše devojke da dodatno podignu nivo igre dok je sa druge strane Turska potpuno pala.

Vodili smo sa 7:3, pa 10:5, da bi se igra naših protivnica potpuno raspala na kraju i Srbija je ubedljivo otišla u finale Evropskog prvenstva!

TIJANA ZA ISTORIJU: Boškovićeva oborila NESTVARAN rekord! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Od Turske smo bolji na papiru, ali… | Tijana Malešević | Meridian Sport Fokus Podkast S1EP20