Uspešan debi novog selektora, Srbija slavila protiv Slovačke!

rukomet-srbija-hrvatska-najava
Srbija je slavila protiv Slovačke (FOTO: EHF)

Dolaskom novog selektora Uroša Bregara na mesto selektora Srbije automatski se očekivao ogroman napredak, ali je Srbija nekako uspela da slavi protiv Slovačke sa 26:19 u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo.

Na papiru je Srbija bila veliki favorit i u Šalji je uspela da stekne dobar kapital pred revanš u našoj zemlji već za četiri dana. Prvo poluvreme nije bilo tako blistavo za naše rukometašice. Odbrana jeste bila dobra, čvrsta, agresivna, ali je u napadu škripalo.

Povela je Slovačka već na startu sa 4:3. Trebalo je malo vremena dok Srbija nije uspostavila kontrolu na meču. Ubrzo je rezultat i izjednačen da bi se na poluvreme otišlo da prednošću Srbije od 11:10.

Sjajna je bila naša kapitenka Katarina Krpež-Šlezak koja je postigla četiri gola i praktično nosila našu reprezentaciju u prvih pola sata igre.

Početak drugog poluvremena je doneo i dosta bolju igru naših dama. Srbija je zadržala prepoznatljivu igru u odbrani dok je napad bio daleko uigraniji.

rukomet-euro-srbija-htvatska-najava
Srbija je ostvarila dobar rezultat u Slovačkoj (FOTO: EHF)

Istina, bilo je to ponekih tehničkih grešaka, ispuštenih lopti, pogrešnih dodavanja… Međutim, igrala je Srbija dosta brzo, poletno, moderno…

Baš onako zbog čega je Bregar i doveden iz Slovenije, a Ljubomir Obradović smenjen. Sredinom drugog poluvremena, Srbija je došla i do četiri gola razlike (19:15). Na golu je briljirala danas Jovana Risović koja je upisala čak 14 odbrana!

Uz malo oscilacija, Srbija je u samu završnicu ušla sa četiri gola prednosti (21:17) i do kraja je uspela da sačuva prednost…

U našim redovima, najefikasnije su bile Jovana Kovačević sa osam golova iz 10 pokušaja, dok je Katarina Krpež-Šlezak upisala šest golova.

U redovima Slovačke najviše problema našoj odbrani su pravile Barbora Lanz sa šest golova kao i Reka Bizik sa pet golova iz devet šuteva.

Srbija dobila rukometno pojačanje iz Francuske!

Obavezno pogledajte: Vladimir Kuzmanović: Nije budžet ono što može da napravi ekipu! | MOJ UGAO