Srbija ostala bez finala SP, Brazil hita ka četvrtoj tituli

Odbojkaši Srbije nisu uspeli da izjednače najveći rezultat u istoriji reprezentacije na Svetskom prvenstvu pošto su eliminisali u polufinalu od selekcije Brazila – 3:0. Držali smo korak za trostrukim svetskim šampionom u sva tri seta, ali greške na servisu i u bloku koštale su Plavu četu poena u ključnim trenucima duela.

Brazil je već na startu prvog meča obezbedio prednost od tri poena i držao je sličan ritam tokom većeg dela seta. Orlovi nisu uspevali da odgovore na snažan servis rivala, a bilo je grešaka i u bloku.

Međutim, izabranici selektora Nikole Grbića zaigrali su bolje u završnici seta kada su stigli na poen zaostatka, ali usledio je odgovor Brazilaca koji pred treću set loptu odlazi na tajm-aut i odmah potom dolazi do prednosti – 1:0 (25:22).

Kvinsi Miler zna koliki je rizik „uličnih“ mečeva

Tim Renana Dal Zota nastavio je sa agresivnom igrom i u drugom setu, a ključnu prednost ostvarili su sredinom seta na osnovu odlične igre u bloku i duelima „jedan na jedan“. Brazil je poveo sa 16:19, a potom održavao prednost do kraja drugog dela meča za 2-0 (21:25).

Verovatno najbolji otpor Plavu su pružili u trećem setu, iako u završnici nisu imali dovoljno snage za preokret. Vodili smo 9:6, kao i 15:12 nakon „pecanja“ Brazila i snažnog udarca Aleksandra Atanasijevića, ali loš prijem se nastavio, a pogoršao se i servis koji uglavnom nije bio na našem prepoznatljivom nivou, što je Brazil iskoristio i poveo sa 18:16.

Žoze Murinjo je gubitnik dana iako dan još uvek nije gotov!

Srbija je odmah izjednačila i održavala egal do 21:21, ali onda smo propustili šansu da iz kontre povedemo u ključnom momentu trećeg seta, dok je Atanasijević pogrešio na servisu, pa je Brazil samo „dotukao“ Orlove i plasirao se u peto uzastopno finale Svetskog prvenstva.

Bez obzira na težak poraz, Srbija može biti zadovoljna postignutim rezultatom na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu, iako ih očekuje još jedan važan meč. Prvi deo turnira su odigrali fantastično, dokazali su da mogu da se nose sa najjačim reprezentacijama, a bili su i na pragu da izjednače najveći uspeh u istoriji. Sada im predstoji borba za tek treću medalju na SP, a protivnika će saznati posle drugog polufinalnog meča između SAD i Poljske (21:15).