SRBIJA IMA JOŠ JEDNU VIZU ZA OI: Datunašvili ide u Tokio, Nemeš nažalost ne

olimpijske igre-tokio-rvanje-srbija
Srbija sada ima 66 članova u timu za Olimpijske igre (FOTO: Massimo Rumi/Barcroft Media via Getty Images)

Reprezentativa Srbije u rvanju Zurabi Datunašvili na olimpijskom kvalifikacionom turniru u Sofiji plasirao se u finale, čime je automatski obezbedio plasman na Olimpijske igre u Tokiju u kategoriji do 87 kg. Ali u tome nije uspeo, nažalost Viktor Nemeš.

Datunašvili je do velikog uspeha stigao pobedama nad Irancem Alizadehom, Fincem Roponenom, kao i olimpijskim prvakom sa Igara u Rio de Žaneiru Rusom Davitom Čakvetadzeom.

Za sada Srbija, tačnije olimpijski tim naše zemlje broji 66 članova.

Blizu plasmana u Tokio bio je i Nemeš, ali je u polufinalu u kategoriji do 77 kg poražen od Azerbejdžanca Rafiga Husejnova rezultatom 4:1.

Srbija će tako na Igrama u Tokiju imati četvoricu predstavnika u rvanju, trojicu u grčko-rimskom stilu, Matu Nemeš u kategoriji do 67 kg, Zuraba Datunašvilija u kategoriji do 87 kg i Mihaila Kajalu u kategoriji do 97 kg. U rvanju slobodnim stilom kvotu je osvojio Stevan Andrija Mićić u kategoriji do 57 kg.

MAJDOV OSVOJIO BRONZU: Bilo je i krvi na putu ka uspehu, slika govori sve (FOTO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Stefan Stojačić: Olimpijske igre su oduvek bile moj san! | SPORT FOKUS