SRBIJA PORAŽENA: Bez kapitenke i suspendovane Đurđević osvojen samo jedan set

odbojka-srbija-tajland-liga-nacija-poraz-japan
Srpske odbojkašice u finalu Svetskog prvenstva! (FOTO: Guliver)

Srbija je poražena od Kanade u prvoj utakmici IV vikenda Lige nacija u Riminiju.

Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je posle četiri seta (25:21, 22:25, 25:21, 25:18) posle 121 minuta igre.

Odigrale su odbojkašice Srbije jedan od lošijih mečeva u Riminiju, što je Kanada, debitant u Ligi nacija znala da iskoristi i nanese šesti poraz izabranicama Aleksandra Vladisavljeva.

Inače, naš nacionalni tim je igrao bez kapitena Katarine Lazović i suspendovane Sanje Đurđević.

Najefikasnije u ekipi Srbije bile su Jovana Mirosavljević sa 17, Sara Lozo sa 16 i Sara Carić sa 15 poena. U pobedničkoj ekipi, Kira van Rajk je upisala 21 poen.

Srbija je sada na desetoj poziciji sa skorom 4-6, dok je Kanada stigla do treće pobede, prve posle tri uzastopna poraza, pa sada ima bilans 3-7.

Seniorke Srbije će priliku za popravni imati u naredna dva meča Lige nacija protiv Koreje i Rusije, u nedelju i ponedeljak.

REAKCIJA ODBOJKAŠKOG SAVEZA SRBIJE: Kazna prihvaćena, ali…

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Boško Đurovski: Ronaldo bi meni sedeo na klupi! | Moj Ugao