REVANŠ MAĐARICAMA: Srbija popravila utisak!

srbija-madjarska-fudbalerke-zene
Srbija je slavila protiv Mađarske! /Foto: FSS (Nebojsa Parausic)

Ženska reprezentacija Srbije, posle poraza u prvom testu u Segedinu, revanširala se selekciji Mađarske i posle sjajnog izdanja slavila je u prijateljskom meču rezultatom 3:2 (2:1).

Izabranice selektora Predraga Grozdanovića igrale su daleko bolje tokom celog meča, a naše fudbalerke su pokazale karakter posle slabijeg izdanja u prvom duelu i u mnogim segmentima nadigrale domaću reprezentaciju.

Srbija je gubila od drugog minuta da bi u 20. minutu preko Blagojevićeve izjednačila. Potom je Srbija imala i penal koji je uspešno realizovala najveća zvezda tima – Jelena Čanković.

Tačno 10 minuta od početka drugog poluvremena naše dame su preko Alegre Poljak povele sa 3:1, da bi Mađarice preko Papai u završnici meča unele neizvesnost.

No, naše devojke nisu dozvolile da se rivalke u potpunosti vrate u meč i privele su meč kraju onako kako se od njih i očekivalo.

Za razliku od prvog meča selektor Grozdanović nije izvršio veliki broj izmena, a ova pobeda daje optimizam pred jesenji start u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Tamo će se naša selekcija naći u grupi sa: Nemačkom, Portugalom, Izraelom, Turskom i Bugarskom i imaće vrlo težak zadatak da izbori plasman dalje…

DA LI ĆE ARNAUTOVIĆ IGRATI JOŠ NA EP?! Makedonci objasnili zašto su od UEFA tražili najstrožu kaznu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Boško Đurovski: Ronaldo bi meni sedeo na klupi! | Moj Ugao