MOĆNA SRBIJA Protiv Kenije samo lakši trening!

odbojka-srbija-kenija-olimpijske igre
Srbja je ostvarila i treću pobedu na turniru (FOTO: Guliver images)

Odbojkašice Srbije su još jednom pokazale klasu i opravdale ulogu favorita protiv selekcije Kenije. Srbija je u trećem kolu olimpijskog turnira slavila rezultatom 3:0 (25:21, 25:11, 25:20).

Srbija je važila za apsolutnog favorita uovom duelu i to se videlo i na samom startu utakmice. Povela je naša ekipa sa 3:0, pa i 5:1, a iako su Kenijke uspele da se konsoliduju, Srpkinje nisu posustajale i non-stop su održavale tri-četiri poena prednosti.

Tako su rutinski došle do prvog seta, a u drugom su bile još ubedljivije. Posebno se istakla Brankica Mihajlović, koja je na kraju bila i najefikasnija, a drugi set je takođe otvoren mini-serijom srpskog tima.

Siguran završetak drugog seta, Bojana Milenković je smečovala po dijagonali za 25:11 i stavila tačku na drugi set, koj je dobijen više nego ubedljivo.

U trećem setu, Kenija je čak imala priliku i da vodi, ali to je bila rzalika od jednog poena, koju su Spkinje lako istopile i preokrenule rezultat u svoju koirst.

Bila je to treća pobeda za Srbiju na Olimpijskim igrama, pošto je prethodno, takođe maksimalnim rezultatom, bila bolja od Dominikanske Republike i Japana. U narednoj rundi grupne faze Srbija će u subotu od 9 časova i 25 minuta po srednjoevropskom vremenu igrati protiv Brazila.

EVO I SNIMKA: Zbog čega je Brazilac toliko ljut na Đokovića? (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Joker Aleksandar Ilić – Ponuda KSW-a nije bila dovoljno dobra! | Meridian Sport Fokus EP14