NOVI PORAZ: Srbija izgubila i od Južne Koreje

Odbojka-liga nacija-poraz
Odbojka je na OI još od 1964. godine (FOTO: Adam Nurkiewicz/Getty Images)

Srbija je upisala novi poraz u Ligi nacija u Riminiju. Ovog puta bolja je bila Južna Koreja, rezultatom 3:1 (25:13, 23:25, 25:13, 25:23) posle 124 minuta igre.

Odbojkašice Srbije pretrpele su sedmi poraz u Riminiju, u meču u kome Aleksandar Vladisavljev nije mogao da računa na Katarinu Lazović i Saru Carić. Koreja je tokom većeg dela meča bila bolji rival, a odbojkašicama Srbije s druge strane malo toga je polazilo za rukom. Borile su se mlade odbojkašice Srbije i uspele da osvoje jedan set, a bile su veoma blizu i izjednačenja na 2:2, ali je sreća ipak bila na strani Koreje.

Bio je to treći neuspeh za selekciju koju predvodi Aleksandar Vladisavljev, pa Srbija sada zauzima deseto mesto tabele sa 14 bodova – četiri pobede i sedam poraza.

U našem timu u koji se posle suspenzije vratila Sanja Đurđević, najefikasnija bila je Jovana Mirosavljević sa 16 poena, a 10 je upisala Vanja Savić. U pobedničkoj ekipi najbolja je bila Kim Jeon Kung, kapiten tima, sa čak 27 osvojenih poena.

U narednom kolu Lige nacija Srbija u ponedeljak od 12 časova igraće protiv Rusije.

SRBIJA PORAŽENA: Bez kapitenke i suspendovane Đurđević osvojen samo jedan set

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Boško Đurovski: Ronaldo bi meni sedeo na klupi! | Moj Ugao