Srbija je u diviziji B, Litvanija ispraćena sa četiri gola!

U narednom izdanju Lige nacija Srbija neće igrati u trećoj po rangu divziji! Dobri rezultati protiv Rumunije, Crne Gore i Litvanije omogućili su nacionalnom timu prelazak u diviziju B. Ali, to nije jedini benefit u ovom takmičenju.

I pre ovog meča se znalo da će Srbija u žrebu za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo biti u trećem šeširu. Ipak, veoma je bilo važno stići do pobede večeras, jer na ovaj način postoji i drugi put ka smotri najboljih evropskih selekcija.

NEMA VIŠE LIGE NACIJA, TU JE LIGA ŠAMPIONA!

Nakon završetka kvalifikacija, Srbija će imati priliku da se preko F4 divizije C izbori za plasman na Evropsko. Naravno, samo u slučaju da to već ne uradi kroz one staromodne kvalifikacije koje nas očekuju naredne godine. Imena protivnika u njima saznaćemo početkom decembra.

Srbija je rutinski savladala Litvaniju rezultatom 4:1 i tako učinila nevažnim meč u Podgorici. Tamo su Rumuni na vreme stigli do prednosti, koja je mogla da im obezbedi prvo mesto. Ali, pitala se Srbija i šansu nije propustila!

Ekipa Mlаdena Krstajića stigla je do prednosti autogolom veziste Zulpe, koji je u 51. minutu zatresao mrežu. To je bilo dovoljno da bedem Litvanaca popusti. Težak teren, gotovo nemogući uslovi za igru i kiša koja je konstantno padala nisu olakšavali ekipi koja je morala da pobedi.

Sve je bilo lakše posle gola. Golgetersku seriju je nastavio Aleksandar Mitrović, zvanično najbolji strelac prvog izdanja Lige nacija. Najzaslužniji momak za prvo mesto Srbije pogodio je mrežu samo sedam minuta kasnije i duplirao prednost.

A TU JE I LIGA EVROPE!

Veliki kiks Rajkovića kaznili su Litvanci. Tada je Petravičius pogodio mrežu našeg nacionalnog tima i stidljivo najavio uzbuđenja u finišu! Zašto ih nismo videli? Srbija je kriva za to. Ostali su naši reprezentativci hladne glave i rutinski priveli meč kraju.

Ulazak sa klupe Aleksandra Prijovića, koji je već na poluvremenu dobio šansu, promenio je tok ovog meča. Fudbaler PAOK-a je postigao treći gol na meču i bio je asistent za četvrti pogodak. To je bilo delo Adema Ljajića koji je postigao gol i na prethodnom susretu reprezentacije.