“BLEDI” ORLOVI: Srbija poražena od Japana!

srbija-japan-rezultat-golovi
Srbija je poražena od Japana (FOTO: FSS)

Srbija je odigrala još jednu prijateljsku utakmicu, ovog puta protiv selekcije Japana, koja je slavila rezultatom 1:0, na opšte iznenađenje.

Meč je odlučio Junja Ito posle neoprezne postavke odbrane Srbije posle jednog kornera na startu drugog dela.

Bila je ovo druga utakmica preprezentacije Srbije, koja se nije proslavila ni protiv Jamajke, ali se mora priznati da su u oba uela izostajali neki standardni reprezentativci.

Srbija je ovu utakmicu otvorila u sastavu: Rajković – Spajić, S. Mitrović, Pavlović – N. Jović, Gudelj, Ne. Maksimović, Terzić – Grujić – Joveljić, Makarić.

Prvi napad otvorila je Srbija, preko Stefana Mitrovića, ali bez završnice i konkretnog učinka. Prvih deset minuta protekla su bez šuta na obe strane, da bi nešto kasnije prva prilika bila viđena na našoj strani.

Međutim, Rajković je dobro reagovao i “izboksovao” loptu. Pokušavala je Srbija a dođe do gola, najpre preko Gudelja, ali su te akcije bile prilično “jalove”.

Prvi šut u okvir gola u 34. minutu. Ito je zapretio, ali Rajković bio siguran, međutim ne i nekoliko minuta kasnije.

Ito je pogodio za vođstvo Japana posle uigrane akcije iz kornera, a Rajković je bio nemoćan, pa je Japan stigao do prednosti i to pred legendarnim Andreasom Inijestom, koji se nalazio u loži.

Nadali smo se da će se naši reprezentativc “probuditi”, ali su zašravo Japanci ti koji su insistirali na još jednom golu.

Ponovo je savladan Rajković, ali imali smo sreće u 64. minutu, pošto je pogodak poništen zbog ofsajda. Minuti su polako odmicali, a “Orlovi” se nisu snalazili.

SRBI U GLAVNIM ULOGAMA: Nema ih na Euru, ali su zvezde prelaznog roka!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Lazar Tufegdžić: Nadam se da cu od ovog leta igrati za Galatasaraj! | Sport Fokus EP07