ODBOJKAŠICE SU SILA: Srbija “pregazila” Japan, nova sjajna partija Tijane Bošković!

srbija-japan-odbojka-tijana-bošković
Tijana Bošković i Srbija došle su do nove pobede (FOTO: Gulvier Images)

Odbojkašice Srbije pobedile su domaću selekciju Japana u drugom kolu Olimpijskih igara posle samo 87 minuta igre, a rezultat je bio 3:0 (25:23, 25:16, 26:24).

Tako su naše odbojkašice posle samo dva kola ostvarile plasman u četvrtfinale olimpijskog turnira, a do nove pobede vodila ih je Tijana Boškovi, koja je upisala 34 poena.

Nešto bolji start imale su domaće odbojkašice, ali Srbija pred tehnički tajm-aut stiže do prvog vođstva koje nije ispušteno do pred kraj seta. a, slično je bilo i u nastavku meča.

Neizvesno je bilo jedino u trećem setu, iako su naše odbojkašice ponovo odlično startovale. Japanke su imale i set loptu u ovom delu igre, ali im nije dozvolila Jelena Blagojević da je i iskoriste.

Potom je na scenu stigla ponovo Boškovićeva i donela Srbijii meč loptu na 25:24, koja je potom i iskorišćena.

Tijana je meč završila sa 34 poena, uz 63 % realizacije napada (49-31), Mina Popović je dodala 10 (5 blokova), a Milena Rašić 9 poena.

Naše odbojkašice će u narednom meču igrati sa selekcijom Južne Koreje.

MANDIĆEVA NAPADA MEDALJU: Fenomenalna Milica stigla do preokreta i polufinala!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Joker Aleksandar Ilić – Ponuda KSW-a nije bila dovoljno dobra! | Meridian Sport Fokus EP14