SRBIJA NE MORA DA BRINE ZA BUDUĆNOST: Juniori na krovu sveta!

srbija-juniori-vaterpolo
Srbija je šampion sveta! FOTO Printscreen/Fina

Ovog leta je većina zlatne generacija objavila kraj karijere. Ali, ne mora Srbija da brine za budućnost pošto su nam to pokazali juniori koji su postali šampioni sveta!

Uspela je Srbija u vrlo neizvesnom, teškom i kvalitetnom da savlada vršnjake iz Italije sa 10:8 i okiti se zlatnom medaljom!

Srbiju je na startu meča povukao Nemanja Stanojević, koji je postigao prva dva gola na meču. Usledio je odgovor Italijana sa tri gola, da bi vrlo efikasna prva četvrtina bila završena sa 3:3.

Vrlo neizvesno je bilo i u drugih osam minuta. Odbrane su bile dosta zategnutije pa nije ni čudo što su samo dve lopte završile u mreži.

Vrlo bitan je bio period u finišu treće deonice. Italijani su pri rezultatu 6:6, dva minuta pre kraja četvrtine, imali igrača više i napad za vođstvo, ali je tada zablistala naša odbrana.Usledio je revanš na drugoj strani i gol Radulovića za vođstvo.

Radulović je preuzeo odgovornost na sebe i u nastavku, pa je praktično već u prvom napadu četvrte četvrtine odveo Delfine na velikih “plus dva” (8:6).

Tačku je stavio Stefan Branković tri i po minuta pre kraja meča, kada je Srbija došla do kapitalnih i nedostižnih 9:6.

Već tada je bilo jasno da je Srbija šampion sveta!

GLEDAM DA L’ SAM LUD ILI GLUP!? Dejan Savić otkrio za koje vaterpolo pravilo nije znao!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Od Turske smo bolji na papiru, ali… | Tijana Malešević | Meridian Sport Fokus Podkast S1EP20