SRBIJA “SLOMILA” GRČKU: Odbojkaši pobedom završili grupnu fazu, sledi borba za medalju!

srbija-odbojka-evropsko prvenstvo
Odbojkaši o Holandiji! (FOTO: Guliver Images)

Odbojkaši Srbije upisali su novu pobedu na Evropskom prvenstvu, pošto su u poslednjem kolu grupne faze takmičenja pobedili selekciju Grčke rezultatom 3:2 (25:23, 22:25, 25:16, 28:30, 15:5) i sada spremni čekaju početak eliminacione faze.

Srbija je ubedljivo startovala u prvom setu, povela je sa 5:1 i tu prednost sigurno održavala. Luburić je prikazao sjajnu partiju, a tek pred kraj seta Grci su uspeli da koliko-toliko uhvate priključak.

Ipak, prednost od pet poena bila je dovoljna da Srbija ovaj set privede u svoju korist. Ali, u drugom setu videli smo potpuno drugačiju sliu.

Izjednačen početak, bio je rezultat 5:5, pa 8:8 i sve to uz veliki broj grešaka našeg nacionalnog tima.

Srbija je šampion Evrope u odbojci. Meridian zato nudi SJAJNU KVOTU 6,02, ako mislite da izabranici Kovača mogu da odbrane tron!

Sjajnim servisom Grčka je vezala četiri poena i povela 12:8, a na -5 Kovač je zatražio i tajm-aut. Srbija je prišla nakon tajm-auta na -3, ali Grci uzvraćaju istom merom, pa su brzo došli do izjednačenja u setovima.

Novo “buđenje” srpskih odbojkaša u trećem setu. Poveo je naš tim 9:4, ali se Grci nikako nisu predavali, pa su “Orlovi” morali da budu na oprezu i maksimalno koncentrisani. Sjajnom igrom u završnici seta uspeli su da povedu 21:15, a onda i osvoje ovaj set.

Posle prave emontracije sile, usledio je novi blag pad u igri “Orlova”, mnogo neizvesnosti je bilo, naročito u završnici seta, a tada se posebno raspucao Atanasijević.

Imali su Grci nekoliko set lopti, a na kraju su i uspeli da dobiju ovaj set rezultatom 30:28. Velika borba vodila se i u petom setu, a Srbija je povela sa 5:4, da bi se serijom poena “odlepila” na 8:4.

Stigli su “Orlovi” sjajnom igrom i do velike prednosti od 13:5, pa im je ostalo samo da ovaj meč rutinski privedu kraju. Da im je bilo lako – nije, bio je ovo pravi ispit protiv “žilave” Grčke, ali odbojkaši Srbije su ga uspešno položili.

“Orlovi” su sa 10 bodova iz četiri meča već obezbedili plasman u nokaut fazu.

Ova grupa se u daljoj fazi takmičenja ukršta sa grupom C, gde bi plasman u narednu rundu trebalo da izbore Holandija, Rusija, Turska i domaćin ove grupe Finska.

OKOLIĆ ZA MERIDIAN: Protiv Poljske je nedostajalo svežine, idemo da odbranimo ZLATO!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Od Turske smo bolji na papiru, ali… | Tijana Malešević | Meridian Sport Fokus Podkast S1EP20