SRBIJA JE PRVAK EVROPE: Juniorska reprezentacija u vaterpolu osvojila EP!

vaterpolo-beograd-finalni-turnir-lš
Novi Beograd ponovo pobedio Radnički! (FOTO: Guliver)

Juniorska reprezentacija Srbije popela se na krov Evrope, savladavši u finalu vršnjake iz Grčke rezultatom 10:6 (2:0, 2:3, 3:1, 3:2)!

Budućnost srpskog vaterpola je sigurna!

Obradovali su nas ovo leto na Olimpijadi seniori i doneli kuće najsjajnije odličje, a trend su kasnije nastavili omladinci koji su osvojili SP u Pragu i sada juniori koji su pokorili Evropu.

Fenomenalno su finale otvorili naši vaterpolisti i rutinski dobili prvu četvrtinu sa 2:0, pogotcima Kovačevića i Kojića.

Međutim bude se Grci u drugoj četvrtini i uspeva da stigne prednost Srbije, ali su im konce samo dva minuta do kraja poluvremena pomrsili Stanić i Dimitrijević koji vraćaju prednost u koris naše reprezentacije.

Uspela je Grčka još jednom da izjednači rezultat početkom treće deonice, a onda je usledila rafalna paljba “orlova”! Redom su pogađali Mušikić i dva puta raspoloženi Brešćanski i uveli meč u mirnu luku.

Pitanje pobednika rešeno je već početkom poslednje četvrtine, kada je Božović pogodio za 8:4 i osigurao zlato našim momcima. Konačan rezultat 10:5 postavili su najbolji na ovom suretu Brešćanski i Mušikić i slavlje je moglo da počne!

Za MVP-a turnira je izabran Viktor Urošević.

Nema sumnje da će Srbija još dugo biti svetska velesila broj jedan u ovom sportu!

SKINI MERIDIAN SPORT APLIKACIJU I BESPLATNO PREUZMI 2500 RSD BONUSA ZA KLAĐENJE

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović: Kod Obradovića se greške ne prave dva puta! | S01EP22