Srbija dominirala pa zakomplikovala: Pobeda za korak do fajnal fora i Mitrovićeva dva lica (VIDEO)

Evrogol podkast Mitrović

Srbija je sve bliža plasmanu na završni turnir C divizije Lige nacija, pošto je pred oko 15 hiljada navijača savladala Crnu Goru u Beogradu – 2:1. Golovi Adema Ljajića i Aleksandra Mitrovića ispostavili su se dovoljnim za treću pobedu u ovom takmičenju, pa će meč protiv Litvanije u utorak biti ključni za overavanje prvog mesta ispred Crne Gore i Rumunije.

Revanš meč selekcija koje su do pre 12 godina nastupale zajedno bio je donekle tipičan za ekipu Srbije. Prvo poluvreme je počelo sporo, verovatno zbog dosta hladnog vremena, da bi nakon toga usledio period dominacije Orlova.

Dva gola su postignuta u kratkom razmaku, bilo je prilika i sa penala i iz igre da se postignu još bar dva do odlaska na odmor, ali je sve ostalo na 2:0. U nastavku je Srbija igrala u potpuno različitim raspoloženjima – čas napadi domaćih po bokovima, čas uzvraćanje Crnogoraca.

Na kraju, i posle brojnih komplikacija, opasnih udaraca Mugoše i Jovovića, Srbija je uspela da sačuva prednost i zabeleži tri vredna boda.

Dva lica Mitrovića u šest minuta

Meč je definitivno obeležio Aleksandar Mitrović. Napadač Srbije je ove sezone briljirao na gotovo svakom meču u dresu Srbije, a i njegovi nastupi za Fulam su do sada bili izvanredni. Ovoga puta, Mitrović je podelio mišljenja.

Prvo je u 32. minutu, samo dva minuta nakon pogotka Adema Ljajića, uspeo da postigne maestralan pogodak iz klasične improvizacije, da bi u 38. minutu zbog svoje nonšalantnosti propustio šansu da se još jednom upiše u strelce.

Kolarov je bio taj koji je kod prve situacije uputio centaršut, a Mitrović je poput pravog fudbalskog majstora ‚‚samo” postavio nogu u pravo vreme na pravom mestu i praktično ni iz čega duplirao vođstvo Srbije.

Međutim, nakon reklo bi se neosnovano dosuđenog penala za Srbiju, kada je Nemanja Matić praktično šutnuo u travu i potom pao, Mitrović je preuzeo loptu i odgovornost za ovaj jedanaesterac.

Nakon što je Dušan Tadić promašio onaj kazneni udarac u Rumuniji u oktobru, bilo je za očekivati da najbolji strelac Srbije bude taj koji će ispraviti situaciju. No, prevelika opuštenost golgetera je rezultirala u jako loše izvedenom udarcu poput Antonjina Panenke, takođe na stadionu Crvene zvezde 1976. godine.

KLADI SE NA LIGU NACIJA

Lopta je otišla preko gola, a Mitrović je propustio priliku da samo još više poboljša svoj izvanredni golgeterski učinak u 2018. godini.

Jeftino primljen pogodak

Ako uzmemo u obzir meč odigran u Podgorici pre mesec dana, kao i prvih 70 minuta meča u Beogradu, jasno je da Crna Gora nije realan reper za merenje kvaliteta selekcije Srbije. Praktično ni po čemu nisu uspevali da ugroze gol Orlova, ali je onda Srbija pokazala zbog čega ovogodišnji nastup u Ligi nacija već nije odavno rešen.

Kao što je Srbija morala da savlada Rumuniju u oba susreta i kao što je morala da ubedljivije slavi u Litvaniji, isto tako je i ovaj meč morao da bude rešen bez ikakvih problema. Ipak, stvari su morale da se zakomplikuju.

ŠTA NAM SPREMAJU NEMCI I HOLANĐANI?

Ređale su se šanse, u nastavku je čak bilo i lepih poteza koji su mamili aplauze publike,d a bi od 70. minuta situacija bila drastično drugačija. To ilustruje i pogodak Stefana Mugoše.

Crna Gora je napala po levoj strani, a u šesnaestercu su loptu čekala dvojica fudbalera. Igrača u crvenim dresovima je bilo ukupno sedam, ako izuzmemo nemoćnog golmana Rajkovića, ali je uprkos tome Mugoša ostao potpuno sam na 12 metara od gola. Bio je to zicer koji nije mogao da promaši.

Samo dva minuta kasnije je ponovo Mugoša bio u dobroj šansi, ali je pogodio samo spoljni deo mreže. Bez ikakve potrebe je meč bio zakomplikovan.