“DELFINI” SU SE NALJUTILI: Srbija deklasirala Crnu Goru, u četvrtinalu protiv svetskog šampiona!

srbija-crna gora-vaterpolo-olimpijske igre-rezultat
Srbija je deklasirala Crnu Goru (FOTO: Guliver Images)

“Delfini” su se naljutili – tako se može opisati vaterpolo utakmica koju si odigrale Srbija i Crna Gora na Olimpijskim igrama, i u kojoj je naša selekcija slavila rezultatom 14:6.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv aktulenog svetskog šampiona – Italije! Crna Gora je grupnu fazu takmičenja završila na četvrtom mestu i u četvrtfinalu će igrati protiv Grčke.

Golove za Srbiju, postigli su: Filip Filipović tri, Nikola Dedović i Duško Pijetlović po dva, Đorđe Lazić, Milan Aleksić, Nikola Jakšić, Andrija Prlainović i Stefan Mitrović po jedan.

Nisu ove Igre najbolje krenule po vaterpoliste Srbije, a kritike je izneo i selektor Dejan Savić, koje su se, pre svega, odnosile na odbranu. Sada je obrana bila skoro pa perfektna.

Utakmica je krenula kao iz snova, nakon gola Dedovića, sa pterca je pogodio i Filipović, pa Mandić, a onda još jednom Dedović i Srbija je povela sa 4:0.

Ako ste pomislili da su se izabranici Dejana Savića tu zaustavili – prevarili ste se. Nikola Jakšić je najpre izborio igrača više, a onda se sjajno pozicionirao i iskoristio šansu za gol.

Našu seriju prekinula je Crna Gora golom Matkovića, koji je realizovao peterac, ali uzvratio je Pjetlović, pa je srpski tim na pauzu otišao sa prednošću od 6:1. U drugoj četvrtini ni jedni ni drugi nisu bili efikasni, završena je 2:1 za Srbiju, a pogađali su Filipović i Lazić, dok je na drugoj strani gol pao posle pterca.

Na startu treće deonice, ponovo Srbija koristi igrača više, Milan Aleksić postiže sjajan gol, a naš tm vodi sa 9:2 i praktično rešava pitanje pobednika. Skoro pa nemoguće je nadoknaditi sedam golova, naročito kada se uzme u obzir to kako su”delfini” igrali, a igrali su maestralno.

Jakšić se izborio za peterac, Andrija Prlainović siguran u izvođenju, pa je Srbija sve vreme uvećavala prednost i potvrđivala apsolutnu dominaciju.

Poslednji period igre otvoren je golovima Mitrovića i Filipovića, pa je tako Srbija povela sa 13:4, a do kraja se nije mnogo toga promenilo, pa su “delfini2 ubedljivo slavili.

Mogli su da “biraju” protivnika u četvrtfinalu i kalkulišu, ali nisu, jer tako igrau šampioni!

SJAJAN START ZA SRBIJU: Novaković i Zdelar u polufinalu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vladimir Kuzmanović: Optužili su me da sam sina ubacio u reprezentaciju! | Sport Fokus S1EP15