Spektakl u Nišu: Partizan grešio pa se vraćao, Mažić kiksnuo, Radnički i dalje drugi! (VIDEO)

Partizan
FOTO_MIROSLAV TODOROVIC

Kakva utakmica u Nišu! Ako je Večiti derbi prošlog vikenda podigao mnogo bure, onda je okršaj Radničkog i Partizana zaslužio epitet jednog od najuzbudljivijih mečeva od početka sezone. Viđena su četiri pogotka, individualne greške i lepi potezi, žaljenja na poteze sudije i uzavrela atmosfera na tribina stadiona Čair. Na kraju, podela bodova. Radnički Niš – Partizan 2:2.

Imao je Radnički sve u svojim rukama do 15 minuta pre kraja, ali je frenetičan nastup oba tima u završnici učinio ovaj meč veoma uzbudljivim. Partizan je sa dva pogotka u šest minuta uspeo da anulira sve greške koje su pravili u prethodnom delu meča, dok Radnički nije uspeo da se osami na drugom mestu tabele Superlige Srbije.

NOVI EVROGOL PODKAST JE TU! O DERBIJU, SRBIJI I SELEKTORU, PRIJOVIĆU U PREMIJER LIGI I MNOGIM DRUGIM TEMAMA!

Dva Partizana u 7 dana

Za sve one koji su imali prilike da gledaju Partizan u meču protiv Crvene zvezde u 158. Večitom derbiju, a onda i protiv Radničkog u Nišu, morali bi dobro da se zapitaju da li su gledali dva ista tima? I dok je protiv večitog rivala Partizan bio motivisan, agresivan i odlično pripremljen, protiv Nišlija je sve delovalo daleko drugačije.

KO JE ĐORĐE MIHAILOVIĆ, NOVA NADA ČIKAGO FAJERA?

Radnički je uspeo vrlo rano da uzdrma crno-bele, a gosti iz Beograda nikako nisu uspevali da uspostave svoju igru i učine tempo onakvim kakav njima odgovara. Umesto toga, Partizan je u najvećem delu meča delovao traljavo u posedu sa velikim brojem izgubljenih lopti, a upravo su ih njihove greške koštale boljeg rezultata.

Ekipa Nenada Lalatovića je do vođstva stigla u 35. minutu, kada je Stojanović iskoristio rupu na levom boku Partizana, neometano je centrirao, da bi Nermin Haskić utrčao između dvojice štopera crno-belih i glavom smestio loptu u mrežu. Nekoliko grešaka u preuzimanjima i postavljanju igrača u samo nekoliko sekundi značilo je odmah i kaznu napadača Radničkog.

KLADI SE NA SRPSKI FUDBAL IZ NEDELJE U NEDELJU!

Drugi pogodak bio je rezultat klizanja Nemanje G. Miletića posle kojeg Nišlije dolaze u situaciju dva na dva, a Lazar Ranđelović u pravi čas pronalazi Sašu Stojanovića. Ovaj bez problema smešta loptu iza leđa Vladimira Stojkovića.

Uspeli su crno-beli da se probude tek u poslednjih 15 minuta meča. Nikolić je u 79. minutu odlično šutirao sa ivice šesnaesterca i smanjio na 2:1, da bi Nemanja R. Miletić šest minuta kasnije izjednačio na 2:2. Delovao je Radnički odjednom bez energije i pomalo panično, a povratak crno-belih u ovaj meč učinio je da u spektaklu dobijemo pravi spektakl. Pitaće se navijači Partizana zbog čega je ovako inspirisana igra stigla tek u poslednjih četvrt sata.

Hrabri Radnički

Radnički Partizan

Fudbaleri Radničkog od starta su delovali ‚‚naoštreno” da pred punim Čairom ostvare veliku pobedu. Tri boda bi značila i drugo mesto na tabeli, a Lalatović se postarao da njegovi igrači budu na visokom nivou.

Nikola Drinčić je na sredini terena bio pouzdan protiv svog bivšeg kluba, dok je Stojanović svojom odličnom napadačkom partijom bio među najboljim igračima na terenu. Radnički se možda ređe odlučivao da šutira nego što je to bio slučaj sa rivalom, ali se činilo da bi svaki put kada bi to činili bili vrlo opasni.

Prvo poluvreme nije bilo toliko interesantno, pre svega do pogotka Haskića, ali je Radnički znao kada da doda gas. Koristili su greške Partizana, ali na kraju nisu uspeli da sačuvaju prednost. Žaliće za padom u igri u završnici susreta, kada su prosuli sve ono dobro što su uradili u prvih 75 minuta. Lalatović je pored klupe pokušavao da ‚‚probudi” svoje igrače, ali Partizan će na kraju biti zadovoljniji ovim bodom.

Ipak, zahvaljujući boljoj gol-razlici, Radnički će i u narednih sedam dana biti prvi pratilac Crvene zvezde.

Partizan oštećen za penal, bunio se i Radnički

Sporna situacija o kojoj će se verovatno pričati u narednim danima – kao što je običaj u domaćem fudbalu – Partizan je u finišu prvog poluvremena protestvovao zbog nedosuđenog penala. Imali su crno-beli odličnu priliku, Zakarić je neshvatljivo pogodio stativu sa samo par metara, a posle šuta Marka Jankovića loptu je rukom zaustavio Radovan Pankov.

KOLAROV ISPISAO ISTORIJU U DERBIJU RIMA!

Štoper Nišlija isprva nije imao sreće – pokušao je da udarac odbije glavom, sagnuo se u toj nameri, ali je promašio loptu koja ga na putu ka golu pogađa u ruku. Usporeni snimci pokazali su poprilično jasno ovu situaciju – Pankov nije imao nameru, što u ovakvim situacijama nema značaja, a njegova ruka bila je jasno odvojena od tela. Ipak, glavni arbitar Milorad Mažić propušta priliku da pokaže na jedanaesterac.

Igrači Partizana su protestvovali, ali to nije donelo ništa. U finišu susreta je i jedan gol poništen domaćem timu, a situacija je delovala dosta nezgodnije nego ona prva. Usporeni snimci su težili da navedu da je Mažić bio u pravu, ali je sigurno da će u Nišu smatrati da su i oni bili oštećeni.