Spartak se časno oprostio od Evrope – Danci su jednostavno bolji

Beograd 09.08.2018, Stefan Milosevic, fudbal spartak subotica brondbi, kvalifikacije za ligu evrope, foto Starsport

Subotički Spartak je završio evropsku turneju za ovu kalendarsku godinu. Izabranici Vladimira Gaćinovića su poraženi od Brenbija sa 2:1, ali se vraćaju uzdignute glave. Ostvareni rezultati u kvalifikacijama za Ligu Evrope daju im pravo za to. Danci su jednostavno za klasu bolji tim.

Trener Vladimir Gaćinović i njegovi izabranici bili su svesni razlike u klasi koja je ispoljena još u prvoj utakmici. Takav odnos snaga video se u načinu na koji su „golubovi“ pristupili utakmici. Igrali su bez pritiska i panike, što je bilo osetno pogotovo u defanzivnom segmentu. Subotičani su u retkim slučajevima ispucavali loptu u opasnim situacijama, oslanjajući se na kombinovanje u sopstvenom šesnaestercu. Dva puta je „igranje“ moglo da ih košta, ali ih je spasla ofsajd pozicija protivničkih napadača.

Hladnokrvnom iznošenju lopte je gotovo izvesno doprinela činjenica da je Šimura sa zadnjeg veznog prekomandovan na poziciju štopera, usled povrede standardnog defanzivca Ćalasana. Domaćin je u uvodnih desetak minuta sa bokova pritiskao defanzivnu liniju gostiju, a onda je usledila situacija koja je Spartak oslobodila danskih okova.

KO OSVAJA LIGU EVROPE?

Arajuri je uputio lošu povratnu loptu ka Kabongu, Đenić je presekao dodavanje i krenuo sam ka Švabeu, a Kabongu nije preostalo ništa drugo nego da ga kao poslednji igrač odbrane obori, za šta je sankcionisan crvenim kartonom.

Spartak je od tog trenutka nanjušio krv i zaigrao ofanzivnije, ali je većini napada koji su delovali obećavajuće nedostajao završni potez. Vukčević i Đuričin su upućivali obećavajuće lopte ka Đeniću, ali nijedna nije došla do cilja. Najbolju šansu imao je Glavčić, kada je šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali je lopta završila pored stative.

Subotičani su pokušavali da ugroze gol iz prekida, ali su šutevi bili isuviše neprecizni i blagi. Do kraja poluvremena su imali inicijativu, ali bez konkretnih šansi.

U drugom poluvremenu je viđen statičan fudbal. Spartak nije eksploatisao činjenicu da igra sa igračem više. Spartakova odbrana se ubrzo raspala, nakon što je Kajser iskoristio sporost Japanca, proturio mu loptu kroz noge i matirao Perića.

KO OSVAJA LIGU ŠAMPIONA?

„Golubovi“ više nisu imali šta da izgube pa su zaigrali rasterećenije u napadu. Lopta je konačno našla put do Đenića nakon dodavanja Čečarića, ali je njegov šut neutralisao Švabe. Đenićev promašen zicer bio je uvertira za izjednačenje koje je ubrzo usledilo. Akter je ponovo bio Čečarić koji je snažno tukao sa distance, a Glavčić se našao na pravom mestu, zatresao mrežu i opravdao ešitet najboljeg Spartakovog igrača na meču.

Kada je delovalo da će se revanš završiti nerešenim rezultatom, Brenbi je iz kontranapada kaznio goste drugi put. Vilšek je iskoristio nesporazum golmana i defanzivne linije i pogodio praznu mrežu.

Spartak se časno oprostio od Evrope na ovom meču…