Možda i neočekivano, Eibar je savladao Granadu na gostovanju rezultatom 2:1. Ekipa koja se bori za opstanak, pobedila je kandidata za Evropu.

Puno će značiti tri boda koja je Eibar osvojio u 32. kolu La Lige. U izuzetno teškim uslovima za igru, bolje su se snašli gosti.

U gradu u Andaluziji bilo je preko 30 stepeni Celzijusovih, što je, deluje, pomoglo gostima.

De Blasis je u 16. minutu lobovao golmana nakon što je izašao u situaciju jedan na jedan.

Dmitrović je ove sezone jedan od najboljih igrača Eibara, ali nije mogao da zaustavi udarac Roberta Soldada na startu drugog poluvremena.

Španski napadač je ostao sam u blizini gola Eibara. Glavom je loptu prosledio u gol.

Ipak, Eibar je u nastavku utakmcie stigao do tri izuzetno bitna boda. Kike se u 69. minutu, odlično snašao u kaznenom prostoru Granade.

Iz okreta je šutirao precizno, postavio je konačan rezultat i doneo radost svojoj ekipi.

Ranije u toku dana, Viljareal je, čini se rutinski, odradio posao protiv Valensije. Pobeda od 2:0, osigurana je još u prvom poluvremenu.

Golovi Alkasera u 14. i Morena u 44. minutu bili su dovoljni Viljarealu koji se približio Sevilji u borbi za Ligu šampiona.

La Liga, 32. kolo

Petak
Sevilja – Valjadolid 1:1 0:1
(Okampos 83 pen – Kiko 25)

Subota
Bilbao – Majorka 3:1 (2:0)
Garsija 16 pen, Sanset 24, Viljalibre 90 – Budimir 70 pen)

Levante – Betis 4:2 (2:0)
(Majoral 21, Bardi 35, Morales 50, Rokina 59 – Kanales 70, Huanmi 87)

Hetafe – Sosjedad 22.00

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vojvodina – Partizan 2:2 (4:2) | Pehar ide u Novi Sad! Lalatović i igrači u transu!