NAVIJAČI BEZ ŽIVACA Španija se obrukala – ispraćena zvižducima, neverovatni promašaji na obe strane (VIDEO)

markus berg-španija-švedska-evropsko prvenstvo
Berg je ovo uspeo da promaši (FOTO: Guliver Images)

Fudbalska reprezentacija Španije nije otvorila Evrosko prvenstvo na način na koji je želela.

“Furija” je kao jedan od domaćina prvenstva, u Sevilji utakmicu protiv Švedske završila rezultatom 0:0.

Uprkos činjenici da je Španija na ovom turniru u podmlađenom sastavu i bez ijednog fudbalera Real Madrida, mnogi su očekivali znatno bolju igru ekipe koju vodi Luis Enrike. Tako su se i tokom utakmice povremeno čuli zvižduci sa tribina kao znak nezadovoljstva.

Švedska, oslabljena neigranjem Zlatana Ibrahimovića koji je zbog povrede morao da odustane od prvenstva, ali i Dejana Kuluševskog, fudbalera Juventusa koji je zbog pozitivnog rezultata testa na koronavirus propustio početak prvenstva, a koji će se naknadno priključiti ekipi, osvojila je bod na, bar na papiru najtežoj utakmici u grupi.

Španija nije uspela da napravi veliki broj prilika, a najbolju je promašio Alvaro Morata u 38. minutu utakmice.

Stigao je do lopte koju je prema njemu poslao Đordi Alba, našao se ispred golmana Olsena i šutirao pored gola, iako bi napadač njegovog kalibra morao da rešava golom takve situacije.

A, kada Španija nije povela, umalo je stigla kazna.

Markus Berg je u 61. minutu utakmice imao nestvarnu priliku, dobio je dodavanje od Isaka, ali je na manje od pet metara od gola loše zahvatio loptu i uspeo da promaši čist zicer.

Španija je do kraja meča imala inicijativu kojom na žalost publike koja je delimično ispunila stadion, nije uspela da iskoristi iako je u 90. minutu imala još jednu dobru priliku.

Nakon centaršuta Sarabije, Đerard Moreno je glavom sa peterca poslao loptu pravo u Olsena.

Čak je i Sarabija mogao da obezbedi tri boda u 93. minutu, ali je lopta, nakon centaršuta Albe pogodila njegovo koleno, kao da se nije nadao da če ona stići do njega.

DA LI ĆE ARNAUTOVIĆ IGRATI JOŠ NA EP?! Makedonci objasnili zašto su od UEFA tražili najstrožu kaznu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Lazar Tufegdžić: Nadam se da cu od ovog leta igrati za Galatasaraj! | Sport Fokus EP07