Fudbaleri Real Sosijedada su na svom terenu rutinski savladali ekipu Granade rezultatom 2:0, u okviru devetog kola La Lige.

Golove na meču postigli su Naćo Monreal i Mikel Ojarzabal.

Krenuli su domaći fudbaleri silovito i već u trećem minutu ozbiljno zapretili. Sjajnu priliku propustio je Adnan Januzaj koji je posle kornera glavom šutirao tik iznad prečke.

U nastavku je ritam malo opao i tako je bilo sve do 22. minuta kada na sceni stupa Monreal koji dovodi Real Sosijedad u vodstvo. On se naima našao u pravo vreme na pravom mestu i odbijenu loptu je smestio u gol.

Praktično već u sledećem napadu sudija Karlos Del Kero je dosudio penal za domaćina. Njega je skrivio Hoze Martinez koji je preterao u borbi za loptu.

Ovaj poklon rutinskom realizacijom iskoristio je Ojarzabal za 2:0.

Sa ovim rezultatom se otišlo na pauzu.

Drugo poluvreme je proteklo u blagoj inicijativi fudbalera Real Sosijedada i generalno slabom ritmu uzrokovanom velikim brojem izmena i prekršaja.

Domaći igrači su mogli da dođu i do ubedljivije pobede, ali su fenomenalne prilike promašili Hoze da Silva, penal, i David Silva.

Te promašene prilike mogli su da kazne u samoj završnici fudbaleri Granade koji su takođe promašili penal. Neprecizan sa bele tačke bio je Darvin Mafis.

Tako da je konačan rezultat bio 2:0 Real Sosijedad.

U prvoj utakmici današnjeg programa ekipa Viljareala je na gostujućem terenu savladala Hetafe rezultatom 3:1.

Golove za goste postigli su Pako Alkater, Manu Trigeros i Žerard Moreno, dok je počasni gol za Hetafe postigao Mauro Arambari.