SLOVENIJA ČEKA SRBIJU U FINALU EP! Skandal sa himnom, epska borba protiv Poljaka i na kraju – POBEDA!

slovenija-poljska-odbojka-evropsko prvenstvo-rezultat-polufinale
(FOTO: Guliver Images)

Odbojkaši Slovenije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva, pošto su u večerašn,em polufinalu pobedili Poljsku rezultatom 3:1 (17:25, 32:30, 25:16, 37:35).

U velikom finalu Slovenci će se sastati sa boljem iz meča Srbije i Italije.

Domaćin, koji je i važio za favorita u ovoj utakmici,  pošto je svetsko šampion, je bolje počeo susret i prilično lako dobio prvi set rezultatom 25:17. Bilo je to ubedljivo, ali Slovenci su uzvratili već u drugom setu! U neizvesnoj završnici uspeli su da “slome” Poljake i dođu do izjednačenja, a to im je dala krila i u nastavku meča.

Ubedljivo je dobijen i treći set, a u četvrtom smo videli pravu borbu dostojnu polufinala Evropskog prvenstva! Mada, mora se priznati da smo u ovom duelu videli mnogo servis grešaka na obe strane.

U novoj igri na razliku bolji i manje nervozni bili su Slovenci i sa neverovatnih 37:35 prošli u veliko finale, iako je “čelendž” dva puta na meč-lopti spasavao Poljake.

Inače, meč je obeležen i novim skandalom i propustom organizatora, koji su imesto slovenačke himne pustili „Bože pravde“.

Neki igrači su se nasmejali, nekima je bilo neprijatnije, a napeta situacija je nastavljena zvižducima ljutih slovenačkih navijača sa tribina.

Ubrzo je himna prekinuta, pa je puštena ona „prava“.

U drugom polufinalu igraće upravo Srbija, protiv selekcije Italije, a taj meč je na programu od 21.00.

NAJBOLJI KADA IH SVI OTPIŠU: Odbojkaši Srbije večeras za plasman u finale EP!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović: Kod Obradovića se greške ne prave dva puta! | S01EP22