Fudbaleri Čelsija su na gostujućem terenu ubedljivo pobedili ekipu Barnlija rezultatom 3:0, u okviru sedmog kola Premijer lige.

Golove na meču postigli su Hakim Zieh, Kurt Zuma i Timo Verner.

Međutim, sam početa utakmice nije nagoveštavao ovakav rasplet događaja pošto je ekipa Barnlija promašila stopostotnu šansu preko Ešlija Barnsa.

Naime, on je u petom minutu promašio zicer sa pet metara, šutiravši preko gola.

Nastavak utakmice donosi nešto mirniji tempo i tako je sve do 26. minutu kada Čelsi iz jedine prave prilike u prvom delu igre postiže gol.

Gol je postigao Zieh nakon sjajnog slaloma kroz odbranu protivnika za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U drugom delu igre ekipa Čelsija je imala terensku inicijativu. Ona je za sedam minuta, od 63. do 70. pogodila dva gola i praktično rešila pitanje pobednika ovog meča.

Najpre je u 63. minutu precizan bio Zuma, nakon kornera koji je izveo Mason Maunt, a onda je u 70, minutu još jedan letošnji novajlija postavio konačan rezultat 3:0.

Mrežu je zatresao Verner na centaršut Zieha.

Do kraja utakmice nije bilo više uzbuđenja.