Šest za 26: Bornmut i Votford igrali za publiku! (VIDEO)

Bornmut Votford
(Photo by Dan Mullan/Getty Images)

Kakva ludnica je viđena u Bornmutu! Tajfun golova udario je u južnu obalu Engleske i za manje od pola časa napravio veče za pamćenje. Bornmut i Votford odigrali su utakmicu koja će se prepričavati.

Ili je možda bolje reći: deo utakmice koji će se prepričavati? Teško da su navijači na Din Kortu mogli da dobiju uzbudljiviji okršaj u prvom meču u 2019. godini. Trešnjice i Stršljenovi su odigrali nerešeno – 3:3 – i svi golovi bili su viđeni u razmaku od samo 26 minuta!

Ovaj spektakl – kakav je donekle postao uobičajen za Bornmut otkako su član Premijer lige – posebno je obradovao neutralne navijače. Dobili su da uživaju u fešti golova, a Troj Dini i Rajan Frejzer bili su junaci dva tima.

SPREMA SE SPEKTAKL – MANČESTER SITI ILI LIVERPUL?

Upravo je Dini bio taj koji je doneo vođstvo gostima iz predgrađa Londona. Ken Sema je u 14. minutu prošao po desnoj strani i uputio centaršut, a legenda Votforda glavom šutira i uspeva da savlada Asmira Begovića.

A uspeo je ubrzo da to učini ponovo. Ovoga puta, 13 minuta kasnije, iskoristio je potpunu konfuziju u odbrani Trešnjica. Đerar Delofeu je vodio kontra-napad, ušao u šesnaesterac, ali je bio zaustavljen. Ipak, odbitak dolazi do Dinija koji fudbalski šutira iz prve i bez problema matira golmana Begovića.

Već u 34. minutu je njihova prednost bila prepolovljena. Jedan prekid iz dubine je napravio pometnju u odbrani Votforda, Ben Foster je uspeo da napravi jednu odbranu, ali lopta stiže Nejtanu Akeu na glavu i rezultat je 1:2.

(Photo by Dan Istitene/Getty Images)

Nije se dugo čekalo da tih 1:2 postane 2:2. Samo tri minuta kasnije Bornmut stiže do poravnanja, a Rajan Frejzer kreira gol za Kaluma Vilsona i upisuje već svoju devetu asistenciju u Premijer ligi ove sezone. Bio je to još jedan centaršut iz slobodnog udarca, a Vilson izvanrednim trzajem glavom trese mrežu.

Nije se pošteno ni krenulo sa centra i Votford je ponovo bio u prednosti. Ken Sema se odlično snašao da stigne do lopte na ivici šesnaesterca i odmah je raspalio po lopti i donji ugao Begovićevog gola. I tek tako, 2:3.

Ali ako su gosti već poveli u 38. minutu, Bornmut je ponovo vratio egal dva minuta kasnije. I opet je Rajan Frejzer bio u centru pažnje. Bila je to prelepa akcija domaćih, jedna lopta sa desne strane je išla brzo po zemlji, a dvojica igrača je preskaču ne bi li stigla do mladog Škota koji je iz prve smešta u mrežu.

KLAĐENJE NA PREMIJER LIGU JE OBAVEZA!

Nestvarnih 26 minuta i golovi su se ređali na svakih četiri do pet minuta. I to je bilo to. U preostalih 50 minuta do kraja meča bilo je prilika, uglavnom za Bornmut, ali ne i golova. Municija je već bila potrošena.

Bornmut je tako ostao na samo dve pobede u poslednjih 11 kola, dok je tim Havija Grasije poražen tek jednom u poslednjih šest mečeva.