Milan se izvukao u nadoknadi, surova Atalanta protiv Krotonea, Lazović asistirao u pobedi Verone

serijaa-milan-udineze-krotone-atalanta
Udineze šokiralo Milan (FOTO: Guliver)

U sredu odigrano je još šest utakmica italijanske Serije A, Milan je remijem izgubio korak za Interom, dok Atalanta suvereno drži četvrto mesto.

Rosoneri su neočekivano remizirali sa Udinezeom rezultatom 1:1, i tako sebi dodatno zakomplikovali situaciju u nameri da osvoje Skuedeto nakon čak deset godina.

Milan sada ima tri boda manje od prvoplasiranog Intera, ali jednu utakmicu više, što sigurno ne ide u prilog timu koji sa klupe predovi Stefano Pioli.

Gol za vođstvo Zebri postigao je Bakao u 68. minutu na asistenciju De Paula, dok je nerešeni rezultat Rosonerima doneo Kesi u šestom minutu nadoknade.

Fudbaleri Atalante savladali su ubedljivo poslednjeplasirani Krotone rezultatom 5:1.

Boginja je do prednosti stigla u 12. minutu stigla preko Gonsesa, 11. minuta kasnije Simi je poravnao rezultat na 1:1, ali to je sve bilo od igrača Krotonea ove večeri.

U drugom poluvremenu totalna rapsodija fudbalera Atalante, Palomino je u 48. minutu ponovo doveo domaći tim u prednost, da bi na 3:1 poviso Muriel nakon samo dva minuta.

Već u 58. minutu Iličić je postigao gol za nedostižnih 4:1, a konačnih 5:1 postavio je Mirančuk u 85. minutu. Ovom pobedom Atalanta je zadržala četvrto mesto na tabeli Serije A, i dobru šansu da se sledeće godine nađe u Ligi šampiona.

Verona je bila nemilosrdna protiv Beneventa, tim Darka Lazovića je pobedio rivala rezultatom 3:0.

Srpski internacionalc je asistira Faraoniju u 25. minutu za početnu prednost Verone, da bi Foulan devet minuta kasnije autogolom ostavio male šanse Beneventu u ovom meču.

Konačan rezultat postavio je Lasanja nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu, ovaj trijumf je ostavio Veronu na osmoj poziciji dok je tim Felipe Inzagija i dalje blizu opasne zone.

U gradskom derbiju Đenova je remizitala sa Sampdorijom rezultatom 1:1.

Đenova je povela preko Zapakoste u 50. minut, dok je nominalno gost na ovom meču došao do izjednačenja u 77. minutu preko Tonalija.

Roma je ostvarila važan trijumf protiv Fiorentine rezultetom 2:1.

Spinazola je doveo Vučicu u vođstvo od 1:0, u 49. minutu. Isti igrač je postigao autogol i tako doveo utakmicu u totalni egal.

Pobedonosi gol za Romu postigao je Diavara u 88. minutu.

Kaljari je minimalni rezultatom savladao Bolonju Siniše Mihajlovića.

Ključan momenat na utakmici desio se u 19. minutu, kada je Rugani na asistenciju Marina postavio konačnih 1:0.

Bolonja je ovim porazom ostala na 12. poziciji, dok je Kaljari vezao drugi trijumf u nizu.

Tri penala, šest golova, remi Napolija i Sasuola – Da li je ovo kraj za Gatuza?

Obavezno pogeldajte:TSC vs CRVENA ZVEZDA | Meridian PES Predictor #40 | @Beki