Inter drži sigurnu distancu u odnosu na Juve

serijaa-inter-sasuolo
Inter lako sa Sasuolom (Guliver)

U sredu uveče odigrane su dve utakmice italijanske Serije A, Inter i Juventus su ostvarili rutinske pobede u duelima sa Sasuolom i Napolijem.

Stara dama je relativno lako savladala Napoli rezultatom 2:1.

Kristijano Ronaldo je već u 13. minutu zatresao mrežu Napolija, Portugalac je odlično ušao u ovaj meč, i iskoristio sjajan pas Federika Kjeze za vođstvo svoje ekipe.

Tim koji sa klupe predvodi Đenaro Gatuzo imao je prvu ozbiljniju šansu tek u 45. minutu, kada je Pjotro Zilinski dobro promešao odbranu domaćina, i pao u kaznenom prostoru, ali sudija je samo odmahnuo rukom.

Da ovo nije veče fudbalera Napolija potvrdio je Paulo Dibala koji je veoma precizno gađao sa ivice kaznenog prostora, i još efektnije pogodio donji levi ugao gola gostiju.

U 90. minutu Kjelini je grubo i neoprezno startovao u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a Insinje rutinski postigao pogodak. Ipak to nije bilo dovoljno Napoliju za preokret.

Prvoplasirani tim Serije A, Inter suvereno drži prvo mesto, nakon pobede nad Sasuolom rezultatom 2:1.

Mogao je Sasuolo do vođstva u 5. minutu, Obiang je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac „prozujao“ pored stative gola Handanoviča.

Pet minuta kasnije Romelu Lukaku je doveo Inter u vođstvo od 1:0, Belgijanac je odlično ispratio akciju svojih saigrača, i relativno lako stavio loptu iza leđa golmana protivnika.

Nije bilo izglednih šansi sve do 67. minutu kada je Lautaro Martinez iskoristio pas Lukakua za duplirano vođstvo domaćeg sastava.

Fudbaleri Sasuola su u 85. minutu dobili tračak nade, kada je Traore postigao pogodak, ali to nije ništa suštinski promenilo na današnjem meču.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata na obe utakmice, pa je tako Inter ostao na čelu italijanskog šampionata sa 12 bodova više u odnosu na trećeplasirani Juventus.

IVANIĆ JE STRELAC: Zvezda je povela, evo i kako (VIDEO)

Obavezno pogledajte:CRVENA ZVEZDA vs PARTIZAN | Meridian PES Predictor #48 | @Beki